• O szkole

Nasze motto:

„Moja szkoła, mój drugi dom”

Brzeżno , to wieś gminna w powiecie świdwińskim.

Położona wśród pól, lasów i jezior.

Publiczna Szkoła Podstawowa im. Kard. Ignacego Jeża jest jedyną szkołą w gminie.

Powstała 1 września 1945 r.

W roku szkolnym 2023/2024 mamy 12oddziałów (w tym dwa przedszkolne).

W szkole uczy się 208 uczniów.

Szkoła posiada dużą salę gimnastyczną, drugą - nieco mniejszą salkę do ćwiczeń sportowych ,  2 pracownie komputerowe, nowoczesną bibliotekę, świetlicę  oraz gabinet pielęgniarki. Uczniowie korzystają również  z kompleksu sportowego "Orlik 2012".

Swoje zainteresowania młodzież  rozwija w czasie  zajęć pozalekcyjnych. W szkole działa SU, SKS i SKKT , UNICEF oraz koła zainteresowań: polonistyczne, matematyczne, historyczne, geograficzne, informatyczne, muzyczne, języka angielskiego, religijne, teatralne, artystyczne, origami oraz szachowe. Uczniowie z problemami w nauce znajdują fachową pomoc na zajęciach wyrównawczych, logopedycznych oraz korekcyjno- kompensacyjnych. W szkole jest zatrudniony psycholog, który jest wsparciem dla uczniów, nauczycieli i rodziców.