- Wycieczka PTTK do Stargardu
- Wycieczka autokarowa SKKT
- Wycieczka do Świnoujścia i Międzyzdrojów
- Rajd rowerowy do Chomętowa
- 33. Rajd na Raty – I/II Rata „Szlakiem Kotła Świdwińskiego”
- Członkowie SKKT z ZSP w Brzeżnie na wycieczce do Kołobrzegu
- Wycieczka do Szczecinka 1 października 2016 roku
- Rajd do Słonowic
- II RAJD POD KRYPTONIMEM KOCIOŁ ŚWIDWIŃSKI 1945
- XXXII Rajd z okazji Światowego Dnia Turystyki
- Wycieczka do Kamienia Pomorskiego i Wolina
- Rajd na Przybysław
- KOCIOŁ ŚWIDWIŃSKI 1945
- Rajd na Raty 2018
- Rajd rowerowo - pieszy do Chomętowa
- BRZEŻNO – NIELEP - JEZIORO BYSTRZNO WIELKIE - BRZEŻNO
- WYJAZD NA ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO
- 35. Rajd "Złoty Liść Jesieni"
- Wycieczka podsumowująca działalność SKKT-PTTK oddziału PTTK w Świdwinie za rok 2018
- Wycieczka do Kołobrzegu 2018
- Rajd Rzepczyno-Karsibór 2019
- Światowy Dzień Turystyki
- Wycieczka do Kołobrzegu
- Światowy Dzień Turystyki 2021
- Powrót na trasę
- POWITANIE WIOSNY 2023
- Rajd - Złoty liść jesieni
Wycieczka do Kołobrzegu 2018
Kolejny rok kalendarzowy członkowie i sympatycy turystyki w szkole w Brzeżnie zainaugurowali wyjazdem nad polskie morze do Kołobrzegu.
W trakcie wycieczki zwiedziliśmy miejsca znane ale i takie, które są mniej popularne. Pobyt rozpoczęliśmy od plaży zachodniej, bardziej komfortowej od wschodniej. Dużo terenów leśnych. Mniej ludnej, potrzebne rzeczy są na miejscu, ale mniejszy tłum. Mniej hoteli i ośrodków rekreacyjnych. Następnie odbyliśmy długi spacer po mieście.
Marina Solna w Kołobrzegu to doskonałe miejsce dla żeglarzy i motorowodniaków, powstała w ramach projektu Zachodniopomorskiego Szlaku Żeglarskiego wspierającego modernizację i budowę marin w Województwie Zachodniopomorskim.
Wyjątkową atrakcją mariny jest zabytkowy fort obronny z XVIII wieku – Reduta Morast ze zwodzonym mostem. W części wschodniej widzieliśmyLatarnię Morską, żelbetowe molo – jedno z najdłuższych w kraju.
Miasto w marcu 1945 roku przeżyło drugie polskie zaślubiny z morzem. Symbolizuje je pomnik. Odsłonięcie jego odbyło się 3 listopada 1963. Główny element pomnika tworzy stylizowana flaga, trzymana przez grupę figuralną. Mozaiki na ścianach i masywne płaskorzeźby żołnierzy są symbolem tysiąclecia tradycji oręża polskiego na Pomorzu – nawiązują do prehistorycznych malowideł naskalnych. Na płytkach kamiennych, które leżą u podnóża pomnika, upamiętniono wszystkie jednostki zdobywające miasto w 1945. Prześwit pod pomnikiem symbolizuje okno na świat, czyli port morski. Spacer zakończyliśmy w parku im. Stefana Żeromskiego w Kołobrzegu. Założony w stylu krajobrazowym, pełni funkcję uzdrowiskową Uzdrowiska Kołobrzeg oraz ochronną przed skutkami sztormów i huraganowych wiatrów.
Dodatkową atrakcją był pobyt w pijalni czekolady i MC Donaldzie . Wyjazd przygotował i poprowadził A. Janas przy pomocy A.Stukan,M. Kuźmicz i M. Mikołajskiej.