• APEL WIELKANOCNY

• Wielkanoc to wyjątkowe święta, które łączą budzącą się do życia przyrodę z tradycjami ludowymi oraz obrzędami religijnymi. Z tej okazji, w dniu  25.03.2024r. w Publicznej Szkole Podstawowej w Brzeżnie, uczniowie klas 1a i 2a wraz z wychowawcami i rodzicami zorganizowali niezwykły apel wielkanocny. Pełen pięknych piosenek i wierszyków. Apel, który wprowadził wszystkich w wyjątkowy nastrój. Podczas tego wydarzenia odbyło się pożegnanie Pana Sławomira Koruca - wójta Gminy Brzeżno. Za swoje zasługi dla szkoły, Pan Koruc otrzymał "Honorowego Jeżyka" PSP im. Kard. Ignacego Jeża w Brzeżnie oraz pamiątkowy kubek. Tradycyjnie już podczas apelu wręczono nagrody za udział w konkursach również tych, które odbywały się w DZIEŃ WIOSNY.

• Święto Wiosny

• Pierwszy dzień wiosny w Publicznej Szkole Podstawowej w Brzeżnie obchodzony był w trzech grupach:

- dzieci z zerówki brały udział w zajęciach o tematyce ogrodniczej, podczas których same sadziły cebulki, siały owies i rzeżuchę – poszerzały przy tym wiadomości na temat niezbędnych warunków do rozwoju roślin;

- dzieci z klas 1-3 w małej salce gimnastycznej prezentowały swoje talenty ( recytowały wiersze, śpiewały, tańczyły) i bawiły się podczas rywalizacji w konkurencjach sportowych;

- starsi od klasy 4 do 8 ubrali się każda klasa w innym kolorze i w sali gimnastycznej również pokazywali talenty, uczestniczyli w przygotowanych zawodach sportowych oraz międzyklasowym konkursie plastycznym.

Mimo kapryśnej tego dnia pogody, wszyscy miło i wesoło bawiąc się przywitali wiosnę.

Szczegółowy plan na ten dzień przygotował i nad realizacją czuwał Samorząd Uczniowski, którego opiekunami są panie Jolanta Parnak i Paulina Janczewska.

• Wycieczka do sali zabaw

• W dniu 20.03.2024r. przedszkolaki z PSP w Brzeżnie pojechały na wycieczkę do sali zabaw "Piotruś" w Kołobrzegu. Dzieci mogły skorzystać z licznych atrakcji, m.in. z basenu z kulkami, tuneli, zjeżdżalni, mogły budować obiekty z dużych klocków. Była to okazja do doskonałej zabawy i rozładowania dziecięcej energii, a co najważniejsze – radosnej zabawy.

• Święto liczby Pi

•  Każdy miłośnik matematyki zna datę 14 marca, ponieważ jest ona związana z liczbą Pi.
            Nasze panie od matematyki postanowiły ten dzień uczcić organizując nam troszkę inne lekcje matematyki. Otrzymaliśmy garść informacji. Wiemy już, że liczba Pi to stosunek długości obwodu koła do długości jego średnicy. Na całym świecie ten dzień jest w różny sposób obchodzony. Jedni recytują kolejne cyfry rozwinięcia dziesiętnego, inni śpiewają piosenki, są też pieczone ciasta w kształcie koła. Zdziwiło nas, że nawet są wiersze o tej liczbie. Jeden z nich napisała polska poetka Wisława Szymborska.
            A my na lekcjach matematyki wykonywaliśmy prace plastyczne, które zostały wyeksponowane na korytarzu szkolnym i w sali lekcyjnej.

• Warsztaty wielkanocne

• Dzieci z klas 1a i 2a wzięły udział w wielkanocnych warsztatach, które odbyły się 11.03.2024r. w DWORKU TRADYCJA w Bełcznej.

• Spotkanie z policjantami

• Dnia 7 marca 2024 r. do naszej szkoły przybyła dzielnicowa Brzeżna starszy aspirant Arleta Borowicz i podkomisarz Wiesław Dynek z Komendy Powiatowej Policji w Świdwinie. W spotkaniu z policjantami brały udział dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz pielęgniarka szkolna p. Ewa Lipińska i p. Jacek Niburski - strażak OSP Brzeżno. Celem wizyty było zapoznanie dzieci z zasadami udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Największą atrakcją był rekwizyt „Miś Gustaw”. Dzieci zapoznały się również z zasadami bezpieczeństwa ruchu drogowego. Całe spotkanie przebiegło w miłej i radosnej atmosferze. Wszyscy uczestnicy pokazu byli bardzo uważni i skupieni. Ukoronowaniem zajęć było wręczenie każdemu dziecku Dyplomu Ratownika.

Dziękujemy przedstawicielom Komendy Powiatowej Policji w Świdwinie za spędzenie czasu w miłe i przyjaznej atmosferze.