SKKT
- Wycieczka PTTK do Stargardu
- Wycieczka autokarowa SKKT
- Wycieczka do Świnoujścia i Międzyzdrojów
- Rajd rowerowy do Chomętowa
- 33. Rajd na Raty – I/II Rata „Szlakiem Kotła Świdwińskiego”
- Członkowie SKKT z ZSP w Brzeżnie na wycieczce do Kołobrzegu
- Wycieczka do Szczecinka 1 października 2016 roku
- Rajd do Słonowic
- II RAJD POD KRYPTONIMEM KOCIOŁ ŚWIDWIŃSKI 1945
- XXXII Rajd z okazji Światowego Dnia Turystyki
- Wycieczka do Kamienia Pomorskiego i Wolina
- Rajd na Przybysław
- KOCIOŁ ŚWIDWIŃSKI 1945
- Rajd na Raty 2018
- Rajd rowerowo - pieszy do Chomętowa
- BRZEŻNO – NIELEP - JEZIORO BYSTRZNO WIELKIE - BRZEŻNO
- WYJAZD NA ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO
- 35. Rajd "Złoty Liść Jesieni"
- Wycieczka podsumowująca działalność SKKT-PTTK oddziału PTTK w Świdwinie za rok 2018
- Wycieczka do Kołobrzegu 2018
- Rajd Rzepczyno-Karsibór 2019
- Światowy Dzień Turystyki
- Wycieczka do Kołobrzegu
- Światowy Dzień Turystyki 2021
- Powrót na trasę
- POWITANIE WIOSNY 2023
- Rajd - Złoty liść jesieni
Wycieczka podsumowująca działalność SKKT-PTTK oddziału PTTK w Świdwinie za rok 2018
Od kilku lat Oddział PTTK w Świdwinie organizuje wycieczkę autokarową dla swoich członków do miejsc godnych zwiedzenia w województwie zachodniopomorskim. W tym roku zaplanowano trasę Podborsko – Koszalin – Mielno .Wyjazd odbył się 20 października
Wzięły w nim udział wszystkie koła . Obiekty militarne, które zwiedziliśmy istnieją 2 lata .
Muzeum Zimnej Wojny to najnowszy obiekt, w miejscowości Podborsko. Udostępniony zwiedzającym we wrześniu 2016 r. schron nr 17 stanowił cześć tajnej bazy atomowej wojsk radzieckich.
W jego wnętrzu obejrzeć można komplet instalacji zapewniających możliwości bezpiecznej służby załodze, pomieszczenia magazynowe, halę przeładunkową z nadal sprawnymi urządzeniami służącymi do przemieszczania wózków z głowicami. Wśród wszystkich państw Układu Warszawskiego jedynie Armia Radziecka mogła posiadać w stałym arsenale głowice atomowe.
Obiekt 3001, bo takie oznaczenie otrzymał, rozlokowany na ponad 300 ha powierzchni, kompleks w lasach niedaleko Podborska, przez ponad 20 lat stał się domem i miejscem służby 150-osobowego garnizonu radzieckiego. Choć dziś nie wiadomo dokładnie, jaką liczbę głowic składowano w dwóch, prawie tysiącmetrowych schronach-magazynach, przygotowano je łącznie dla 160 sztuk (po 80 w każdym schronie-magazynie).
Na przełomie lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych na terenie bazy powstał dodatkowy schron typu Granit, przeznaczony dla kołowej wyrzutni rakietowej. Charakter obiektu zmienił się zatem z magazynowego w magazynowo-bojowy. Ostatnie głowice wycofano stąd najpewniej w roku 1988, a żołnierze radzieccy wyjechali z Podborska ostatecznie jesienią 1992 r.
Ważnym elementem w misji podborskiego obiektu jest także przypominanie o strategicznym charakterze regionu w kontekście III wojny światowej oraz ryzyku, jakie w czasach funkcjonowania Układu Warszawskiego, zawisło na terytorium dzisiejszego Województwa Zachodniopomorskiego.
Muzeum Obrony Przeciwlotniczej – MOPL w Koszalinie jest nową instytucją kultury, której oficjalne otwarcie odbyło się 8 stycznia 2016 r.
Sala muzealna podzielona jest na dwie części. Pierwsza sala to wystawa stała pt. „Historia polskiej broni przeciwlotniczej”, która urządzona jest chronologicznie, tj. od początków powstania pierwszych polskich jednostek przeciwlotniczych, począwszy od 1919 r. daty przyjętej jako narodziny polskiej artylerii przeciwlotniczej, aż po współczesność. Drugą część stanowi sala poświęcona jednostkom wojskowym stacjonującym obecnie w Koszalinie. Muzeum tworzy również ekspozycja plenerowa, na której prezentowany jest sprzęt przeciwlotniczy wielkogabarytowy: rakietowy, artyleryjski, radiolokacyjny, jak również dwa samoloty szkolno-treningowy PZL TS-11 Iskra oraz samolot transportowy Jak-40. Samolot Jak-40 można zwiedzać wewnątrz i zobaczyć jak podróżowały najważniejsze osoby w państwie, prezydenci, premierzy, ministrowie, marszałkowie.
Miejsca dostarczyły nam wiele wiadomości o najnowszej historii Polski , w tym związanych z odzyskaniem niepodległości .Po posiłku ostatnim etapem wyjazdu był pobyt nad polskim Bałtykiem w Mielnie, gdzie uczestnicy przy wietrznej pogodzie mogli powdychać jodu.