SKKT
- Wycieczka PTTK do Stargardu
- Wycieczka autokarowa SKKT
- Wycieczka do Świnoujścia i Międzyzdrojów
- Rajd rowerowy do Chomętowa
- 33. Rajd na Raty – I/II Rata „Szlakiem Kotła Świdwińskiego”
- Członkowie SKKT z ZSP w Brzeżnie na wycieczce do Kołobrzegu
- Wycieczka do Szczecinka 1 października 2016 roku
- Rajd do Słonowic
- II RAJD POD KRYPTONIMEM KOCIOŁ ŚWIDWIŃSKI 1945
- XXXII Rajd z okazji Światowego Dnia Turystyki
- Wycieczka do Kamienia Pomorskiego i Wolina
- Rajd na Przybysław
- KOCIOŁ ŚWIDWIŃSKI 1945
- Rajd na Raty 2018
- Rajd rowerowo - pieszy do Chomętowa
- BRZEŻNO – NIELEP - JEZIORO BYSTRZNO WIELKIE - BRZEŻNO
- WYJAZD NA ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO
- 35. Rajd "Złoty Liść Jesieni"
- Wycieczka podsumowująca działalność SKKT-PTTK oddziału PTTK w Świdwinie za rok 2018
- Wycieczka do Kołobrzegu 2018
- Rajd Rzepczyno-Karsibór 2019
- Światowy Dzień Turystyki
- Wycieczka do Kołobrzegu
- Światowy Dzień Turystyki 2021
- Powrót na trasę
- POWITANIE WIOSNY 2023
- Rajd - Złoty liść jesieni
Wycieczka do Szczecinka 1 października 2016 roku
Od kilku lat sezon turystyczny naszego Oddziału PTTK w Świdwinie jest zakończony wspólną wycieczką wszystkich kół. W tym roku pojechaliśmy do Szczecinka.
Zwiedzanie rozpoczęliśmy od niemieckich umocnień Wału Pomorskiego, bunkra typu B-Werk wybudowanym w latach 1934-1935 na szerokim przesmyku między jeziorami Trzesiecko i Wielimie. To obiekt dwukondygnacyjny, od kilku lat udostępniony turystom. Obok niego znajduje się sprzęt wojskowy używany przez polską armię.
Następnie zatrzymaliśmy się nad jeziorem Trzesiecko. Na jeziorze jest siedem wysp a dookoła niego ścieżki rowerowe. Po jeziorze kursuje tramwaj wodny. Park wokół jeziora został w 2010r. doceniony pierwszym miejscem w ogólnopolskim konkursie na najlepiej zagospodarowaną miejską przestrzeń zieloną.
W centrum zrobiliśmy sobie zdjęcie przy pomniku Adama Giedrysa, jednego z najbardziej znanych mieszkańców miasta, który jako astronom amator miał liczne kontakty zagraniczne z naukowcami i astronautami. Jako pierwszy Polak otrzymał próbkę gruntu księżycowego, pochodzącą z misji Apollo. Po dojściu do zamku byliśmy na jego zapleczu w nowo otwartym Centrum Edukacji Ekologicznej i Rewitalizacji Jezior. W salach ekosystemów leśnych mieliśmy możliwość dowiedzieć się, jak poznać wiek drzew. W salach akwarystycznych oglądaliśmy gatunki ryb popularnych w naszych jeziorach i rzekach. Z tarasu widokowego obserwowaliśmy jezioro i miasto. W Domu Woźnego zjedliśmy pierogi. W pobliżu obiektów sportowych dotarliśmy do wieży Bismarcka, na którą wchodząc z drobnym wysiłkiem, mogliśmy podziwiać z wysokości panoramę miasta. Ostatnim przystankiem był kościół pw. Świętej Rozalii z Palermo z piękną kalwarią, zbudowaną z drewna i kamienia. Nasza grupa liczyła 17 najbardziej zaangażowanych w wyjazdach członków pod opieką p. A. Janasa.
Tekst Zdjęcia
A. Janas A. Janas, J. Cichewicz