SKKT
- Wycieczka PTTK do Stargardu
- Wycieczka autokarowa SKKT
- Wycieczka do Świnoujścia i Międzyzdrojów
- Rajd rowerowy do Chomętowa
- 33. Rajd na Raty – I/II Rata „Szlakiem Kotła Świdwińskiego”
- Członkowie SKKT z ZSP w Brzeżnie na wycieczce do Kołobrzegu
- Wycieczka do Szczecinka 1 października 2016 roku
- Rajd do Słonowic
- II RAJD POD KRYPTONIMEM KOCIOŁ ŚWIDWIŃSKI 1945
- XXXII Rajd z okazji Światowego Dnia Turystyki
- Wycieczka do Kamienia Pomorskiego i Wolina
- Rajd na Przybysław
- KOCIOŁ ŚWIDWIŃSKI 1945
- Rajd na Raty 2018
- Rajd rowerowo - pieszy do Chomętowa
- BRZEŻNO – NIELEP - JEZIORO BYSTRZNO WIELKIE - BRZEŻNO
- WYJAZD NA ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO
- 35. Rajd "Złoty Liść Jesieni"
- Wycieczka podsumowująca działalność SKKT-PTTK oddziału PTTK w Świdwinie za rok 2018
- Wycieczka do Kołobrzegu 2018
- Rajd Rzepczyno-Karsibór 2019
- Światowy Dzień Turystyki
- Wycieczka do Kołobrzegu
- Światowy Dzień Turystyki 2021
- Powrót na trasę
- POWITANIE WIOSNY 2023
- Rajd - Złoty liść jesieni
Wycieczka do Kamienia Pomorskiego i Wolina
Tradycją członków PTTK Oddziału w Świdwinie stały się wspólne wycieczki po terenie naszego województwa. Tym razem autokarową wycieczkę zorganizowano do najstarszych i przesiąkniętych historią Pomorza Zachodniego miejsc - Kamienia Pomorskiego i Wolina. Wyjazd trwał 12 godzin i dostarczył nam wiele atrakcji, wiedzy i nawiązania kolejnych znajomości. W Kamieniu spotkaliśmy się z przewodnikiem, który przez kilka godzin zapoznał nas z miejscami godnymi zwiedzenia. Pobyt rozpoczęliśmy od wizyty w Konkatedrze – historycznej katedrze diecezji pomorskiej.
1 września 2005 roku konkatedra oraz sąsiadujący z nią zespół budynków zostały uznane za pomnik historii. We wnętrzu uwagę zwracają XVII-wieczne barokowe organy. Należą do najbardziej znanych w Polsce. Mieliśmy wyjątkową okazje wysłuchać koncertu organowego.
Byliśmy w jedynym w kraju katedralnym wirydarzu.
Z katedry pan przewodnik powiódł nas do mieszczącego się w gotyckiej Bramie Wolińskiej - Muzeum Kamieni. Różne formy i barwy kryształów, arcyciekawe przekroje, zaklęte przez czas i naturę kształty dawno wymarłych zwierząt. Z góry obejrzeliśmy panoramę miasta, pozostałości fosy i wspaniałą panoramę Zalewu Kamieńskiego. Poza wspomnianymi atrakcjami obejrzeliśmy także zabudowania dawnej kurii biskupiej, dworek wynalazcy kondensatora, von Kleista, ratusz miejski, mury obronne w całej krasie, pomnik rybaka oraz marinę z dużą ilością jednostek pływających.
Kolejny postój to Wolin, do którego wjechaliśmy tzw. starym mostem, podziwiając z boku i nieco z dołu ciekawą konstrukcję nowego mostu, oddanego do użytku 2 grudnia 2002r., łączącego stały ląd z wyspą Wolin i znajdującego się w ciągu komunikacyjnym wolińskiej obwodnicy (ponad 660m długości). Po obiedzie pojechaliśmy do rekonstrukcji osady Słowian i Wikingów. Miejsce to znane jest też z corocznych, sierpniowych spotkań miłośników kultury wczesnego średniowiecza.
Na terenie osady oprowadzał nas prawie prawdziwy Wiking z długimi włosami. Przewodnik zaprezentował nam wszystko, co służyło karaniu czyli narzędzia tortur.
Zwiedziliśmy chaty tkacza, odlewnika (czytaj: jubilera…) i inne.
Ostatnim etapem było zwiedzenie najstarszej części miasta. Obejrzeliśmy głaz z pismem runicznym, poświęcony Haraldowi Sinozębemu oraz XV-wieczną kolegiatę pw. Św. Mikołaja, a także ratusz i naścienną mozaikę z planem miasta.
Wyjazd podsumowaliśmy konkursem z zakresu wiedzy, którą młodzież posiadła w trakcie wyprawy śladami dawnych Słowian i Wikingów.