• "Zostań Mistrzem Słówek"

• 23 listopada 2023r. odbyła się II edycja  ogólnopolskiego konkursu języka angielskiego Lingos „Zostań Mistrzem Słówek”, w którym udział wzięło 14 uczniów klas 4-8 naszej szkoły.

Głównym celem konkursu było zachęcenie uczniów do poszerzenia wiedzy i doskonaleniasprawności językowych. To również motywacja do nauki nowych angielskich słówek i wyrażeń.

Organizatorem konkursu „Zostań Mistrzem Słówek!” była platforma do nauki słownictwa Lingos. Konkurs polegał na udzieleniu właściwych odpowiedzi w polach do tego przygotowanych. Test składał się z zróżnicowanych zadań zamkniętych i otwartych, na rozwiązanie których uczestnicy mieli 60 minut. Każdy uczeń mógł uzyskać maksymalnie 45 pkt.

Najlepszy wynik w naszej szkole uzyskał M. Rajecki kl. 5a, uzyskując 43 pkt. i otrzymał dyplom z wyróżnieniem w II edycji konkursu. Pozostali uczniowie również otrzymali dyplomy za uczestnictwo w konkursie.

Congratulations !!!

• Przedstawienia profilaktyczne

• W dniu 29 stycznia 2024r. do Brzeżna zawitał teatr „Kurtyna” z Krakowa – najbardziej znany teatr profilaktyczny w Polsce. W tutejszym Centrum Kultury odbyły się trzy przedstawienia: dla dzieci z klas 0-3 „Dziki Zachód”, dla uczniów klas 4-6 „Dwa bieguny” i dla najstarszych z klas 7-8 „ Wołanie o pomoc”. Spektakle te dedykowane były w głównej mierze uzależnieniom behawioralnym. Aktorzy w przystępny i interesujący sposób prezentowali zagrożenia, na jakie jest narażony współczesny młody człowiek oraz przedstawiali drogi rozsądnego i lepszego życia i pozytywne wzorce postępowania.

• Bal karnawałowy

• Tuż przed zimowymi feriami, 12 stycznia 2024r. w Publicznej Szkole Podstawowej w Brzeżnie odbył się karnawałowy bal dla uczniów klas 0-3. Dzieci w swoich kolorowych przebraniach i tajemniczych maskach doskonale się bawiły, a atmosfera była niesamowicie radosna. Rozpoznanie kolegów i koleżanek okazało się wyzwaniem, tworząc dawkę dodatkowej zabawy.

• Bezpieczeństwo w czasie ferii

• W Publicznej Szkole Podstawowej w Brzeżnie w dniu 10.01.2024r. odbyło się spotkanie dla uczniów zorganizowane przez Ochotnicza Straż Pożarna w Brzeżnie, a dotyczące bezpiecznych ferii zimowych. Spotkanie obejmowało naukę podstawowych zasad bezpieczeństwa w okresie zimowych atrakcji m.in. bezpieczne korzystanie z lodowisk, oraz właściwe ubieranie się w warunkach zimowych. Strażacy przekazali istotne informacje o zagrożeniach związanych z ogniem, na przykład przy korzystaniu z kominków czy paleniu ognisk. Celem spotkania była edukacja dzieci w zakresie odpowiedzialnego i bezpiecznego spędzania czasu podczas ferii zimowych oraz zasad udzielania pierwszej pomocy. Dziękujemy za przekazanie cennych wskazówek.