• Wycieczka klasy III

• 28 września klasy III wybrały się na wycieczkę do pobliskiego lasu w poszukiwaniu zmian zachodzących w przyrodzie wczesną jesienią.

Uczniowie obserwowali kolory drzew🌳🌲, zbierali liście🍁🍂, szyszki🥜🌰, oglądali mech i grzyby🍄 Poznali również warstwową budowę lasu. Dzieci słuchały odgłosów lasu, delektowały się ciszą ☺️😌
            Po powrocie do klasy, uczniowie wykonali pracę plastyczną "jesienny las".

• Apele wychowawcze

• W dniu 26 września odbyły się apele wychowawcze: o godz.8.00 dla najmłodszych uczniów, czyli z klas I-III, a o godz. 9.00 dla klas IV-VIII. Podczas spotkań omówiono:
            - zasady bezpiecznego zachowania w szkole oraz poruszania się poza nią na rowerach i hulajnogach;
            - przypomniano o obowiązku uczęszczania na zajęcia lekcyjne - co jest zawarte w przepisach prawa;

- przypomniano zasady korzystania na terenie szkoły z telefonów komórkowych;

- zachęcono wszystkich uczniów do udziału w zaplanowanych na ten rok szkolny konkursach, turniejach i zawodach;

-przypomniano o podstawowych zasadach higieny uczniów oraz poinformowano o planowanych badaniach, które przeprowadzi szkolna pielęgniarka.

Uczniom, którzy w II semestrze ub. roku szkolnego uzyskali wysokie wyniki w nauce, czyli średnią z ocen min.4,75 oraz ocenę wzorową lub bardzo dobrą z zachowania, wręczono certyfikaty uprawniające do otrzymania stypendium. Podczas apelu przedstawiono także nowo wybranych przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego.

(zps)

• ŚWIĘTO PRZEDSZKOLAKÓW

• 20 września obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Tego dnia dzieci z oddziałów przedszkolnych Publicznej Szkoły Podstawowej w Brzeżnie wybrały się do Centrum Nauki Cordis w Świdwinie. Tam miały okazję poeksperymentować przy różnych stanowiskach, np. o budowie anatomicznej człowieka oraz mogły pobawić się na interaktywnym dywanie. Przedszkolaki były zachwycone wycieczką, spędziły tam miło i radośnie czas.

E.Kochanowska, A.Helwig

• Żywa lekcja historii

• W dniu 7 września 2023r. dzięki uprzejmości dyrektor Zespołu Placówek Specjalnych w Sławoborzu  pani Doroty Daglis-Pętlak uczniowie klasy 4a i 7a wraz z panią dyrektor Marzenną Janas, p. A. Janasem i p. Małgorzatą Paruch-Kacprzak uczestniczyli w Pikniku integracyjnym „Z historią za Pan brat.” Dzięki grupie rekonstrukcyjnej mogliśmy zapoznać się ze strojami, zwyczajami oraz osprzętem bojowym (hełmy, tarcze, topory i miecze) z okresu średniowiecza. Mogliśmy pobawić się w zabawy z tamtych czasów : bitwa ślepców, rzucanie wieńcem z gałązek czy rzucanie do tarczy kijem. Kto chciał mógł przenieść się do ówczesnej epoki przebierając się w strój z tego okresu. Można było posłuchać średniowiecznych opowieści oraz skosztować kulinarnych przysmaków np. kaszy ze skwarkami, powideł śliwkowych, pajdy chleba ze smalcem i ogórkiem.

Składamy serdeczne podziękowanie za to, że mogliśmy uczestniczyć wspólnie z dziećmi i nauczycielami ze Sławoborza w tak atrakcyjnej lekcji historii.

• OGÓLNOPOLSKA AKCJA SPRZĄTANIA ŚWIATA

• Jak co roku, Publiczna Szkoła podstawowa w Brzeżnie przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji Sprzątania Świata, która przebiegała pod hasłem „Sprzątanie świata łączy ludzi”. 16 września uczniowie otrzymali rękawice i worki na śmieci, a następnie wyruszyli, aby sprzątać okolice szkoły i teren wsi. Celem nadrzędnym akcji szkolnej było kształtowanie postawy odpowiedzialności młodego pokolenia za obecny i przyszły stan środowiska naturalnego. Dzieci uczestniczyły w sprzątaniu z wielkim zaangażowaniem.

Pamiętajmy, aby dbać o środowisko każdego dnia!

(zps)

• Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024

• 04.09.2023r. dokładnie o godz. 08.45 wszyscy uczniowie, pracownicy oraz przybyli rodzice zostali powitani przez panią dyrektor Marzennę Janas. Przekazane zostały najważniejsze informacje dotyczące funkcjonowania szkoły w nowym roku szkolnym oraz zasady bezpieczeństwa. Pani dyrektor życzyła uczniom zapału do nauki i sukcesów. 1 września to także właściwy moment, by przypomnieć ważne daty z historii Polski- powstanie warszawskie, bitwę warszawską, porozumienia sierpniowe oraz wybuch II wojny światowej. Po spotkaniu na sali, uczniowie udali się do klas na spotkania z wychowawcami.