Dzisiaj (16.04.) już od samego rana zajączek miał dla nas miłe niespodzianki. Ażeby było jeszcze zabawniej – obdarowywał ( i to nie tylko dzieci ) różnymi wesołymi zajączkami.
M.K.
Dzisiaj (16.04.) już od samego rana zajączek miał dla nas miłe niespodzianki. Ażeby było jeszcze zabawniej – obdarowywał ( i to nie tylko dzieci ) różnymi wesołymi zajączkami.
M.K.
12 kwietnia przypada DZIEŃ CZEKOLADY, ale my już dzisiaj obchodziliśmy ten „słodki dzień”. Najpierw dowiedzieliśmy się jak ona powstaje czytając książkę ”Tosia odkrywa czekoladę” i co zawiera, a następnie zajadaliśmy pyszne kinderki.
Maluchy z oddziału przedszkolnego
W związku z rozpoczynającą się serią egzaminów apel z okazji Wielkiej Nocy odbył się wcześniej niż zwykle.
Zaprezentowały nam się po raz kolejny maluchy- z klas II i III sp. Było niezykle barwnie, ciekawie, a chwilami zabawnie. Nie zabrakło kurczaczków, zajączków, mówiących pisanek, a nawet... kotka. Przypomniane zostały ważne symbole wielkanocne oraz obyczaje.
Podziękowania dla dzieciaków, ich pań i rodziców, którzy mieli swój znaczący udział w tej uroczystości.
Na apelu zostały wręczone nagrody dla zwycięzców i osób wyróżnionych w konkursie poezji religijnej. Ponadto pani Jola Parnak podsumowała Górę Grosza. Klasy otrzymały dyplomy, a za zbiórkę najwyższych kwot były słodkie niespodzianki.
Apel wielkanocny stał się także świetną okazją, by pożegnać panią Weronikę Marko, znaną wszystkim jako "pani Basia", która od lutego jest na zasłużonej emeryturze.
Przyłączamy się do życzeń miłego wypoczynku i realizacji własnych planów.
Uczniowie klasy 1a po omówieniu lektury Cz.Janczarskiego "Jak Wojtek został strażakiem" wybrali się na spotkanie ze strażakiem do remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Brzeżnie. Na miejsu pan Makurat opowiedział dzieciom na czym polega jego praca , pokazując równocześnie sprzęt , wyposażenie wozów strażackich i pomieszczenia remizy. Dzięki temu spotkaniu uczniowie uświadomili sobie , jaka to odpowiedzialna , niebezpieczna i potrzebna profesja , wykonywana przez ludzi którzy na co dzień pracują w różnych zawodach , a jednak stawiają się bez wahania do akcji na dźwięk rozlegającej się syreny .Na koniec dzieci , na ręce pana Franciszka przekazały wszystkim dzielnym strażakom własnoręcznie wykonane laurki z życzeniami .
B.K.
7 kwietnia przypada ŚWIATOWY DZIEŃ SŁUŻBY ZDROWIA, toteż już w piątek gościła u nas szkolna pielęgniarka pani Krysia Bejm. Dziękując gościowi za całoroczną opiekę zaprezentowaliśmy piosenkę „ Lekcja zdrowia” i wierszyk o chorym kotku, a na koniec wręczyliśmy symboliczny kwiatek- niezapominajkę.
Dzieci z klas zerowych z wychowawczyniami
W dniu 4 kwietnia wszystkie maluchy z wielką radością i dużym zaangażowaniem obchodziły DZIEŃ MARCHEWKI. Dzieci wykonały ładne prace plastyczne, a na zakończenie odbyła się degustacja.
A.Helwig
W kl.0”b” jest już prawie świątecznie. Kurki, gąski, kurczaki, baranki, zajączki, pisanki przygotowały dzieci z ogromnym zapałem, starannością i wielką radością.
M.K.
3 kwietnia obchodziliśmy DZIEŃ TĘCZY. To piękne zjawisko optyczne i meteorologiczne zostało przez dzieci z 0”b” uwiecznione w pracy zespołowej. To był ogólnie wyjątkowo kolorowy dzień.
M.K.
Nie bez powodu to święto wypada akurat 2. kwietnia. W tym dniu wypada rocznica urodzin duńskiego pisarza i poety, Hansa Christiana Andersena, autora baśni, które zna chyba każdy z nas: „Calineczka”, „Brzydkie Kaczątko” czy „Mała Syrenka” oraz wielu , wielu innych. W obchody święta angażują się biblioteki, domy kultury , księgarnie i inne instytucje, mające na celu promowanie literatury dla dzieci i zachęcanie do czytania. W Publicznej Szkole Podstawowej w Brzeżnie wszystkie dzieci od klasy 0 do III zostały zaproszone do swojej szkolnej biblioteki na zorganizowaną akcję czytania. Przedszkolakom z 0a i 0b „Lokomotywę” Tuwima przeczytała pani Katarzyna Mańkut, reprezentująca w naszej szkole Radę Rodziców. Pozostali uczniowie wysłuchali zabawnego fragmentu książki „O słoniu, który wysiedział jajko” (autor:Theodor Seuss Geisel) zaprezentowanego przez aktorkę Edytę Jungowską na stronie Fundacji CPCD (WWW.calapolskaczytadzieciom.pl). Dzieci wysłuchały tekstów z zaciekawieniem i zrozumieniem, o czym świadczyły odpowiedzi na pytania do treści. Wzbudzanie zainteresowania książkami u dzieci jest bardzo ważne, gdyż pomaga im rozwijać pamięć, wyobraźnię i słownictwo. Ponadto czytane książki dostarczają wiedzy z różnych dziedzin i wyzwalają emocje, które wzbudzają u najmłodszych empatię i wrażliwość.
Zatem- CZYTAJMY DZIECIOM!
D.Ardziejewska
Jak co roku społeczność uczniowska Publicznej Szkoły Podstawowej im. Kard. Ignacego Jeża w Brzeżnie obchodziła pierwszy dzień wiosny. Wszyscy byliśmy zadowoleni, ponieważ nie było w tym dniu lekcji, a przygotowano dla nas liczne zajęcia rozrywkowe. Entuzjaści sportu mogli spędzić miło czas na sali gimnastycznej, bowiem tam odbywał się turniej piłki nożnej. Miłośnicy matematyki, a było ich 25, uczestniczyli w międzynarodowym konkursie Kangur Matematyczny. Przedstawiciele Policji z Świdwina przygotowali dla nas pogadanki i pokazy profilaktyczne. W międzyczasie odbywały się występy artystyczne. Każda klasa począwszy od 4a i zakończywszy na 3b gimnazjum, przygotowała skecz kabaretowy. Śmiechu było bardzo dużo. Występujący byli profesjonalnie przygotowani. Innym zadaniem, z którym trzeba było się zmierzyć, to występ karaoke. Nauczyciel muzyki pan A. Ardziejewski zadbał o podkłady muzyczne. Nie zabrakło również Miss i Misterów Wiosny.
Dzień ten zaliczamy do udanych. Było kolorowo, miło i wesoło. Sami spójrzcie na zdjęcia.
SU
W dniu 29 marca dzieci z 0”a” i 0”b” w Publicznej Szkole Podstawowej w Brzeżnie, wybrały się do gospodarstwa agroturystycznego do Stawna, aby w „Izbie pod kasztanem” uczestniczyć w warsztatach artystycznych. Z pomocą rodziców powstały tam cudne stroiki. Wszyscy mieli możliwość obejrzenia mini osad tematycznych dotyczących rękodzieła ludowego oraz podziwiania żyjących tam zwierząt. Wycieczka dostarczyła wiele emocji i niezapomnianych wrażeń.
M.Krawczyk
Nasza szkoła jest znana z tego, że chętnie bierze udział w różnego rodzaju akcjach charytatywnych. W tym roku nie mogło być inaczej, wzięliśmy udział w Górze Grosza organizowanej przez Towarzystwo „Nasz Dom”.
„Każda drobna moneta może pomóc Twojemu koledze lub koleżance”.
To już po raz 19 zbiórka ma miejsce. Zebrane pieniądze są przekazywane na pomoc dla najbardziej
potrzebujących dzieci, które nie wychowują się w swojej rodzinie. I tak w listopadzie każda klasa oraz zerówiaki włączyły się do akcji. Monety zbieraliśmy od 26 listopada do 2 stycznia. Łącznie uzyskaliśmy kwotę 1573,93zł, na która złożyło się 49396 monet. Całość zapakowano do ośmiu paczek, które łącznie ważyły prawie 80kg. W tym roku klasa 4a zebrała najwyższą kwotę spośród wszystkich klas, było to 365,39zł, na drugim miejscu znalazła się 8a – 169,17zł, na trzecim 0b - 151,54zł. Niektórzy uczniowie przynosili monety w ogromnych ilościach.
Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się do akcji. Pamiętajcie:
Jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza jest największa na świecie.
SU
W sobotę 23 marca 2019 roku odbyła się I tura 35. Rajdu na Raty z metą w Karsiborze. Wzięło w niej udział blisko 100 uczestników z SP1 i SP4 w Świdwinie, SP w Brzeżnie i SP w Bierzwnicy. Przy pięknej pogodzie i podziwianiu wspaniałych kompleksów leśnych przeszliśmy pieszo około 15 km na trasie Rzepczyno – Karsibór. Wszyscy dzielnie wytrzymali kondycyjnie.
Na mecie czekały kiełbaski z ogniska, pieczywo, napoje, słodki poczęstunek, przypinki okolicznościowe, magnesy. Metę wyznaczono przy pomniku poświęconemu walkom z okresu II wojny światowej. Szczególnie dziękujemy p. Mykiecie oraz uczennicom szkoły w Brzeżnie, a mieszkańcom Karsiboru, M. Mykiecie i M. Kinasz, za ogromną pomoc w opracowaniu trasy, przygotowaniu ogniska. Głównym organizatorem imprezy było SKKT przy SP w Brzeżnie.
A . JANAS
Dzieci z kl.0-III pod opieką swoich wychowawczyń, wybrały się do Świdwina na WIOSENNY SPACER. Barwnym korowodem pokonały trasę Świdwin-Bukowiec, spotykając po drodze wiele oznak wiosny m.in. lecącego bociana. Rodzicom, którzy pomogli przygotować przepiękne kwiaty rozweselające nasz wyjazd – DZIĘKUJEMY!
M.Krawczyk
12marca 2019r. grupa 12 uczniów z klas IVa i VIa szkoły podstawowej przystąpiła do XII Edycji Ogólnopolskiego Konkursu Nauk Przyrodniczych „Świetlik”. Gościliśmy w szkolnej bibliotece, gdzie w atmosferze unoszącej się z książek wiedzy rozwiązywaliśmy zadania z testów. To konkurs dla dzieci, które lubią przyrodę, lubią przeprowadzać eksperymenty, rozwiązywać rebusy i krzyżówki, interesują się otaczającym światem. Z niecierpliwością czekamy na wyniki konkursu.
I.D.S.
Różne kwiatki i słodkie lizaczki w dniu 8 marca dla pań i koleżanek z klasy wręczali chłopcy z kl.0”b”. Było bardzo miło.
M.Krawczyk
Dnia 05.03.2019r. w świetlicy szkolnej odbył się Gminny Turniej Wiedzy Pożarniczej.
W konkursie wzięło udział 11 uczniów . Sześcioro zakwalifikowało się do eliminacji powiatowych . Nad prawidłowym przebiegiem czuwała komisja z przewodniczącym panem Stanisławem Gulbasem na czele.
Oto nazwiska zwycięzców:
w kategorii szkoły podstawowej:
I –Zuzia Gajewska
II – Karolina Janiszewska
III – Jasiek Mikołajski
w kategorii gimnazjum:
I – Igor Mikołajski
II – Magda Mykieta
III- Patrycja Gajo
Zwycięzcy otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe.
L. Łokietek - Skóra
Za nami kolejny Szkolny Konkurs Poezji Religijnej, cieszący się każdego roku dużą popularnością. Ideą przewodnią organizatorów konkursu jest propagowanie piękna poezji, zainteresowanie uczniów szczególnie poezją religijną, a także poszukiwanie literackich wzorców i ponadczasowych wartości, kształtowanie kultury żywego słowa i rozwijanie recytatorskich i aktorskich uzdolnień. W tym roku konkurs odbył się 01 marca, a swój udział zgłosiło 28 recytatorów od klasy 0 do VIII. Jury konkursowe pod przewodnictwem kierownika Gminnej Biblioteki Publicznej w Brzeżnie, Marii Łagutko, postanowiło przyznać nagrody w trzech kategoriach wiekowych:
Klasy 0-III I miejsce Mikołaj Oleszkiewicz, Zosia Wyszyńska,
II miejsce Iga Sadowska, Zosia Mańkut,
wyróżnienia Iga Popielewska i Gaja Pietras
Klasy IV – VI I miejsce Nadia Kozera
II miejsce Miłka Domagała, Sandra Soszka,
III miejsce Jan Mikołajski, Karol Kobus,
Klasy VII – VIII I miejsce Sara Cisewska,
II miejsce Zuzanna Skóra, Donata Gasparowicz.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w recytacjach, a zwycięzcom gratulujemy! Nagrody i dyplomy zostaną wręczone w czasie apelu.
Organizatorzy:
H.Stapurewicz, D.Ardziejewska
Pierwszego marca przypada Dzień Piegów. Postanowiliśmy świętować ten miły dzień. Prawie wszyscy zrobili się piegowaci i liczyli swoje piegi przed lusterkami. Następnie ułożyliśmy rymowankę:
„Każdy z nas piegi ma.
Ten ma osiem, a ten dwa.
Liczymy je i świetnie bawimy się”.
Dzieci z 0”b”
Tegoroczna odsłona projektu edukacyjno – pomocowego UNICEF „Wszystkie Kolory Świata”, była już piątą edycją, do którego została zgłoszona nasza szkoła przez koordynatora Klubu Szkół UNICEF – p.D.Klasińską - Samiczak.
Projekt był odpowiedzią na konieczność przeprowadzania szczepień wśród dzieci w najuboższych zakątkach świata, które chronią przed tragicznymi skutkami chorób wieku dziecięcego takiego jak gruźlica, odra, tężec, polio, biegunka, powodująca odwodnienie organizmu. Szczepienie to najbardziej skuteczny i najtańszy sposób walki z tymi chorobami, a także najprostsza metoda, żeby ratować życie dzieci na wielką skalę.
Projekt miał na celu również uświadomić dzieciom i młodzieży, że pomaganie może być przyjemne i wiązać się z pozytywnymi emocjami, a ponadto dzięki ich zaangażowaniu można uratować życie dziecka, kształtowanie postawy tolerancji i otwartości na inne kultury oraz zebranie środków na ratowanie życia najbardziej potrzebujących dzieci na świecie.
Na czym polegał projekt „Wszystkie Kolory Świata”?
W ramach akcji uczniowie mieli na celu przygotowanie charytatywnych, szmacianych laleczek UNICEF, symbolizujące ich pomoc dla najbardziej potrzebujących dzieci na świecie. Każda z nich otrzymała tożsamość: kraj pochodzenia, wiek, imię, kolor skóry oraz hobby.
Ideą projektu było również przekazanie tych laleczek na licytację i sprzedaż oraz uzyskanie w ten sposób środków na szczepienia dla dzieci w najuboższych zakątkach świata.
Etapy realizacji projektu w szkole:
edukacja o problemie szczepień dzieci na świecie w oparciu o materiały dydaktyczne UNICEF prowadzone przez koordynatora;
podróż przez kontynenty – w formie pracy domowej uczniowie wybierali sobie kraj pochodzenia szmacianej laleczki charytatywnej;
przygotowanie laleczek charytatywnych UNICEF – w oparciu o wykrój laleczki UNICEF uczniowie przygotowywali swoje laleczki, odpowiadające kulturze kraju, który wcześniej wybrały. Do tego każda z nich otrzymała swój „akt urodzenia”. Uczniowie uzupełniali go danymi personalnymi swojej laleczki, nadając jej imię, miejsce urodzenia, wiek oraz zainteresowania;
Dzień Wszystkich Kolorów Świata – zorganizowanie imprezy szkolnej, mającej na celu prezentację laleczek połączoną z ich licytacją i sprzedażą. Każda laleczka znalazła nowego właściciela, który od tego momentu stał się nowym opiekunem.
25 lutego został zorganizowany Dzień Wszystkich Kolorów Świata w naszej szkole. W tym dniu w wystawie zaprezentowane zostały 44 laleczki charytatywne, wykonane własnoręcznie przez uczniów, ich rodziny oraz pracowników szkoły. Podczas tego wydarzenia uczestniczyli wszyscy uczniowie, nauczyciele, zaproszeni goście, i rodzice, którzy wzięli udział w licytacji laleczek. Minimalna kwota darowizny jednej laleczki wynosiła 10 zł. Taka kwota umożliwia zaszczepienie jednego dziecka. W sumie podczas akcji szkolnej udało się zebrać 1142 zł., które umożliwią zaszczepienie 114 dzieci przeciw najpoważniejszym chorobom wieku dziecięcego.
Powered by aSc EduPage