• Uwaga !

• Wysokość składki na Radę Rodziców w roku szkolnym 2023/2024 wynosi 40 złotych od ucznia.
            Pieniądze można wpłacać w sekretariacie szkoły lub na konto:
            Rada Rodziców przy Publicznej Szkole Podstawowej
            im. Kard. Ignacego Jeża w Brzeżnie
            Konto nr: 68 8581 0004 0004 4886 2000 0001
            W tytule należy napisać nazwisko i imię ucznia oraz klasę.

• UWAGA !

Opłata za obiad dla dziecka od 1 stycznia 2024r. do 31 grudnia 2024r. wynosi 11,00 złotych za dzień.

Wpłaty należy dokonać do  dnia 10 każdego miesiąca. Wpłaty na konto: 878581 0004 0014 4296 2000 0001  BAR KAPRYS .

W tytule należy wpisać imię i nazwisko dziecka oraz klasę. Dowód wpłaty dziecko  przedkłada w  stołówce.

W razie pytań proszę dzwonić pod nr tel. 509 701 603

• Rada Rodziców

• Władze Rady Rodziców przy Publicznej Szkole Podstawowej im. Kard. Ignacego Jeża w Brzeżnie w roku szkolnym 2022/2023:

Prezydium :
            Przewodnicząca - Lewicz Anna
            Zastępca - Biskupska Arleta Anna
            Skarbnik - Sowała Małgorzata
            Sekretarz - Anielska Wioleta
            Komisja Rewizyjna:
            Przewodnicząca – Rewińska Anna
            Zastępca – Świeczak Anna
            Członek – Niemiec Ewa

• „Czytamy z SERCEM” - Ogólnopolska Akcja Czytelnicza

•   Akcja ta tematycznie nawiązuje do obchodzonych 29 września Światowego Dnia Serca oraz Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania, których głównym celem jest przede wszystkim promocja wśród uczniów literatury i czytelnictwa, ale także poszerzania wiedzy na tematy serca – jego budowy, funkcjonowania, chorób, a także szerokiej symboliki. W trakcie spotkania uczniowie klas młodszych wysłuchali opowiadania online i obejrzeli krótki filmik ”Jak działa serce?”, a dzięki pani pielęgniarce szkolnej mogli posłuchać jak bije serce i zrobić pomiar ciśnienia. Przygotowana wystawka książek przyczyniła się do owocnej dyskusji nt. zdrowego stylu życia, uprawiania sportu i umiejętności aktywnego odpoczynku, jako form przeciwdziałania chorobom układu sercowo-naczyniowego. W rozmowach o sercu nie zapomniano wspomnieć o potrzebie czynienia dobra, o przyjaźni oraz konieczności rozwijania wrażliwości na cierpienie innych i niesienie pomocy osobom chorym.

• Apele wychowawcze

• W piątek, 23.09.2022r. odbyły się pierwsze w tym roku szkolnym apele wychowawcze: dla uczniów klas I-III o godz.8.00, a dla IV-VIII o 8.55. W czasie apelu wręczone zostały certyfikaty stypendialne dla uczniów, którzy uzyskali średnią ocen min. 4,75 i wzorowe lub bardzo dobre zachowanie. Dyrektor szkoły przypomniała również o zasadach obowiązujących w szkole, m.in. obowiązku przebywania w świetlicy uczniów dojeżdżających do szkoły ( przed lekcjami i po w oczekiwaniu na odjazdy autobusów), niewychodzeniu poza teren szkoły w czasie przerw międzylekcyjnych, odpowiednim do warunków pogodowych ubieraniu się, dbaniu o higienę osobistą i schludny wygląd, zmianie obuwia i odpowiednim stroju na lekcje wych. fizycznego.

• Sprzątanie Świata

• W piątek, 16 września w naszej szkole odbyła się kolejna edycja akcji Sprzątanie Świata, pod hasłem: Wszystkie śmieci są nasze. Uczestniczyli w niej uczniowie od klasy 0 do VIII. Posprzątano teren Brzeżna i okolic. Akcja ta, to wspólna lekcja poszanowania środowiska. Jej celem jest promowanie nieśmiecenia, edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko. Mamy nadzieję, że każdy z nas zadba o czystość i piękno otoczenia przez cały rok szkolny. 🌍

• Bezpieczna droga do szkoły

• W naszej szkole🏫 kładziemy duży nacisk na bezpieczeństwo dzieci. W związku z tym na początku roku szkolnego uczniowie👦👧 naszej szkoły spotkali się z policjantką👮‍♀️ st. asp. Katarzyną Kopacz oraz dzielnicowym 👮‍♂️🚔 mł. asp. Danielem Sutkiewicz. Goście omówili zasady poruszania się po ulicy, podczas jazdy rowerem🚴, autobusem🚌 oraz samochodem🚗. Policjanci zwrócili szczególną uwagę na to, że ważnym elementem zwiększającym bezpieczeństwo na drodze jest noszenie na sobie odblasków🦺. Podczas rozmowy dzieci bezbłędnie powtórzyły numer alarmowy1️⃣1️⃣2️⃣ , natomiast trzecioklasiści w praktyczny sposób uczyli się bezpiecznego przejścia przez jezdnię po pasach🚸. Spotkanie z policja jest dla dzieci dużą atrakcją, uczniowie chętnie poznają zasady ruchu drogowego.

• Bieg Fair-play

• Siódmego września obchodzimy Światowy Dzień Fair Play ustanowiony w 2020 roku przez cztery organizacje, w tym Międzynarodowy Komitet Fair Play (CIFP) i Europejskie Stowarzyszenie Fair Play. To inicjatywa, mająca na celu promocję fair play i wartości etycznych w sporcie i w życiu. W tym dniu na na obiekcie boisk sportowych przy Szkole Podstawowej w Brzeżnie odbyły się biegi w trzech kategoriach wiekowych, w których uczestniczyło 32 uczniów.

Tomasz Tatys

• Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023

• O godz.9.00 wszyscy uczniowie, pracownicy szkoły oraz przybyli rodzice i zaproszeni goście, zostali powitani przez dyrektor Marzennę Janas. Przekazane zostały najważniejsze informacje dotyczące funkcjonowania szkoły w nowym roku szkolnym. Pani dyrektor życzyła uczniom zapału do nauki i sukcesów. 1 września był właściwym momentem, aby przypomnieć ważne daty z historii Polski m.in. wybuch II wojny światowej, powstanie warszawskie, bitwę warszawską, co nabrało zupełnie innego wymiaru w kontekście trwającej wojny w Ukrainie. Na zakończenie apelu inaugurującego nowy rok szkolny, rozbrzmiał pierwszy dzwonek i uczniowie udali się do klas na spotkania z wychowawcami.