• Mistrzostwa Powiatu w Piłce Nożnej Dziewcząt

• Turniej w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej odbył się 25 kwietnia w Rąbinie.· W zawodach startowały 4 drużyny, które grały systemem każdy z każdym. Drużyna SP Brzeżno wygrała z SP Rąbino 2 :1 , SP Sławoborze 4:1 oraz zremisowała z SP 1 Połczyn 1:1. Nasza drużyna zajęła 2 miejsce, a Lena Rakowska została uznana najlepszą zawodniczką turnieju.

Gratulujemy!

T.Tatys

• Mistrzostwa Województwa w Biegach Przełajowych

• 19 kwietnia w Gryfinie odbyły się Finały Mistrzostw Województwa w Drużynowych Biegach Przełajowych Dziewcząt i Chłopców. W zawodach startowały drużyny, które wygrały zawody powiatowe. Uczniowie SP Brzeżno brali udział w rywalizacji :

a) Igrzysk Dzieci - drużyna dziewcząt -  gdzie najwyższe miejsca uzyskały  w grupie młodszej Gaja Pietras, a w starszej Ola Cybul.

b) Igrzysk  Młodzieży  Szkolnej - drużyna chłopców  w której najlepszy rezultat uzyskał Dawid Szyjka

• Dojrzewanie to czas wielkich zmian – spotkanie z pielęgniarka szkolną w klasie 4a

• Dojrzewanie to okres gwałtownych zmian w budowie i funkcjonowaniu organizmu dziewczynki i chłopca. Zmienia się wygląd, dojrzewają narządy rozrodcze i następuje intensywny rozwój psychiczny. Młodzież poznała te zmiany na lekcjach przyrody. Dowiedzieli się również, jak dbać o siebie w tym okresie. Dodatkowo klasę 4a odwiedziła pani Ewa - szkolna pielęgniarka. Przedstawiła ciekawą prezentację multimedialną oraz film „Co się właściwie dzieje, kiedy dojrzewasz?” Wszyscy uczniowie byli zainteresowani, oglądali w skupieniu, zadawali pani pielęgniarce nurtujące ich pytania, udzielali odpowiedzi. Wywiązała się swego rodzaju dyskusja, bo warto wiedzieć co się dzieje z naszym organizmem.

IDS

• APEL WIELKANOCNY

• W ostatnim dniu przed przerwą świąteczną odbył się apel wielkanocny przygotowany przez klasy 2a i 2b. Montaż słowno-muzyczny wprowadził zaproszonych gości i całą społeczność szkolną w świąteczny nastrój. Następnie wręczono nagrody za konkursy, które odbywały się w szkole oraz za udział w akcji „Góra Grosza”. Na zakończenie apelu dyrektor szkoły oraz wójt gminy złożyli wszystkim obecnym serdeczne życzenia z okazji nadchodzących świąt.

• Powiatowe Drużynowe Biegi Przełajowe

• Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Brzeżnie brali udział w zawodach , które odbyły się 03.04.2023r. w okolicach naszego jeziora . Rywalizacja odbywała się w różnych kategoriach wiekowych dziewcząt i chłopców w ramach:

a) Igrzysk Dzieci

- drużyna dziewcząt SP Brzeżno  zajęła 1 miejsce. Swoje biegi wygrały Zuzanna Latkowska i Ola Cybul , a Gaja Pietras i Julia Oleszkiewicz  zajęły 3 miejsce.

Drużyna  chłopców  zajęła 2 miejsce.  Indywidualnie Adam Niemiec zajął 1 m-ce ,a trzecie miejsce zajęli Wojciech Adametz i Nikolas Kozera .

b) Igrzysk  Młodzieży  Szkolnej

- drużyna Chłopców  zajęła 1 miejsce. Najlepszy indywidualnie był   Wiktor Niemiec ( 2 m-ce) oraz Wiktor Chojenta (3 m-ce).

Drużyna Dziewcząt zajęła 1 miejsce . Najlepsza w tej kategorii była Lena Rakowska, druga Nikola Bieniek, a  trzecie miejsce przypadło Milenie Pulkowskiej.

Gratulujemy!!!

T.Tatys

• Piłkarski Halowy Turniej Wiosenny

• W dniu 29. III. 2023r. w Publicznej Szkole Podstawowej w Brzeżnie odbył się halowy turniej piłkarski. Wzięły w nim udział 4 drużyny z klas VII – VIII z Brzeżna i Rzepczyna. Rywalizacja była bardzo zacięta. Do ostatnich minut ważyły się miejsca na podium. Ostatecznie wygrała klasa VIIa przed Rzepczynem, klasą VIII a i VIII b.

Turniej zorganizował i ufundował nagrody A. Janas przy współpracy z T. Tatysem i J. Niburskim.

• Dzień Książki dla Dzieci

• Dla upamiętnienia urodzin duńskiego pisarza Hansa Christiana Andersena, każdego roku 2 kwietnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci. Z tej okazji organizuje się spotkania dla najmłodszych w bibliotekach, domach kultury czy przedszkolach, gdzie czytana jest literatura. Celem tego święta jest zainteresowanie najmłodszych czytaniem książek. Biblioteka Publicznej Szkoły Podstawowej w Brzeżnie co roku włącza się w obchody Święta Książki dla Dzieci i w tym roku 3 kwietnia zaproszeni goście przeczytali dzieciom z klas 0-III baśnie Andersena: „Brzydkie kaczątko” i „ Z jednego gniazda”. Przygotowana została także wystawka ciekawych książek zachęcająca do wypożyczeń.

Badania wskazują, że codzienne czytanie dzieciom książek już od najmłodszego wieku wspomaga rozwój prawidłowej mowy, umiejętności słuchania, rozumienia, zapamiętywania szczegółów wysłuchanych treści, wyrażania własnych sądów i argumentowania opinii, koncentracji uwagi i wyciszania się.

Czytajmy dzieciom!

D.Ardziejewska

• Turniej Wiedzy Pożarniczej

• W ostatni dzień marca w Centrum Kultury w Brzeżnie  odbyły się gminne eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Na turniej zaproszono władze Powiatu, z ramienia wójta naszej Gminy obecna była p. Marzena Osińska oraz Dyrektor szkoły p. Marzenna Janas. Naszą szkołę reprezentowało 9 uczniów z klas 5-7. Po części pisemnej, do eliminacji ustnych zakwalifikowała się Zuzia Kowalewska z 6b. Ostatecznie zajęła 3 miejsce  w  II kategorii wiekowej. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i upominki oraz gratulacje od Komendanta OSP w Brzeżnie p. Pawła Chowańca. Gratulacje dla Zuzi, która 14 kwietnia weźmie udział w turnieju powiatowym w Świdwinie.