• KONCERT KOLĘD I PASTORAŁEK

• Tradycyjne jasełka w tym roku zastąpił „Koncert kolęd i pastorałek”, który odbył się 19 grudnia. Klasy losowały tytuły, mogły też same zdecydować, jaką chcą zaprezentować pastorałkę. Występowali wszyscy uczniowie: od najmłodszych, czyli klas 0a,b do najstarszych klas ósmych. I było chwilami wesoło, chwilami nostalgicznie. Część klas przygotowała stroje albo rekwizyty, co urozmaicało występ. Nie zabrakło także oryginlanych wykonań: w klasie 5a podkład muzyczny do kolędy zagrał Michał, a w kl. 6 b- Ola. Były także występy, które  ratowali, niczym Rudolf święta, wychowawcy klas. Po zakończonych występach była chwila na wręczenie dyplomów i nagród za udział w konkursach. Przedświąteczny koncert zakończyły serdeczne bożonarodzeniowe oraz noworoczne życzenia złożone wszystkim obecnym przez dyrektor szkoły oraz zaproszonych gości.

A.Ardziejewski

• Konkurs na kartkę świąteczną

• Konkurs na  kartkę świąteczną rozstrzygnięty! Nagrodzone prace:

N. Słomczewski

H.Pawłowska

Z. Januszewska

M. Janczewska

J. Paprota.

Zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe a wszyscy uczestnicy drobne upominki .GRATULACJE 😍

• Wycieczka do Szczecina

• W dniu 15.12.2022r. klasy 1a, 2ab oraz kilkoro uczniów klasy 4a wraz z wychowawcami wybrali się na wycieczkę do Szczecina. Pierwszym punktem była wizyta w nowoczesnym Centrum Symulacji Medycznej przystosowanym do kształcenia studentów pielęgniarstwa i ratownictwa medycznego przy PUM w Szczecinie. Każdy z uczniów mógł zobaczyć z bliska wyposażenie innowacyjnych sal. Zwiedziliśmy salę szpitalnego oddziału ratunkowego i wnętrze karetki, sale opieki pielęgniarskiej, sale symulacyjne, uczniowie mieli okazję spróbować swoich sił na symulatorze USG oraz laparoskopu.  Pracownicy tego Instytutu przekazali wszystkim bardzo ciekawe informacje na temat działania zaprezentowanych tam narzędzi. Podczas zwiedzania uczniowie mieli okazję zobaczyć zajęcia z udzielania pierwszej pomocy przez studentów ratownictwa medycznego. Centrum Symulacji Medycznej wywarło na nas ogromne wrażenie. Kolejnym etapem była wizyta w Be Happy.  W "muzeum szczęścia" mogliśmy zrobić niepowtarzalne fotki. Ostatnim punktem była oczywiście wizyta w McDonald's ☺️Wróciliśmy zmęczeni.... Ale bardzo szczęśliwi.

• TURNIEJ MIKOŁAJKOWY

• Zgodnie z wieloletnią tradycją w grudniu organizowany jest halowy Mikołajkowy turniej piłki nożnej. W tym roku 9 XII spotkały się drużyny najstarszych klas oraz goście z MOW Rzepczyno. Rywalizacja była niezwykle zacięta. Zakończyła się zwycięstwem klasy VIII a przed MOW , VII a i VIII b.

Turniej zorganizował A.Janas przy współpracy z T. Tatysem i  J. Niburskim .

Wszyscy uczestnicy otrzymali upominki, a zwycięzcy puchary ufundowane przez głównego organizatora.

• Warsztaty "Idą święta"

• Warsztaty IDĄ ŚWIĘTA w klasie 1a. Uczniowie razem z rodzicami wykonywali ozdoby świąteczne. Bombkami udekorowali naszą klasową choinkę.

• Spotkanie ze Mikołajem

• W dniu 15 grudnia 2022r. dzieci z 0a oraz klasy 3a  pojechały do Lubnicy na spotkanie ze Świętym Mikołajem . Uczniowie przenieśli  się w podróż po zimowych atrakcjach. Na początku uczestniczyliśmy w warsztatach, podczas których, dzieci przygotowały ozdobę świąteczną. W końcu udało nam się dotrzeć do Chaty Świętego Mikołaja, w której było bardzo przytulnie i sympatycznie. Po chwili nadeszła wyczekiwana przez wszystkie dzieci cześć wycieczki, przybył Święty Mikołaj  i obdarował dzieci  pięknymi prezentami. Każdy mógł sobie zrobić z nim zdjęcie. Były tańce, zabawy i śpiewy.Wizyta w Wiosce świętego Mikołaja przeniosła wszystkich w magiczną atmosferę zbliżających się świąt Bożego Narodzenia, dostarczyła wiele emocji, a dzieci wyjechały z niej pełne wrażeń i niesamowitych wspomnień.

• Wygrana w konkursie "Aranżacja stołów bożonarodzeniowych"

• Dnia 7 grudnia 2022 r. odbyła się kolejna edycja konkursu "Aranżacja Stołów Bożonarodzeniowych" w Zespole Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Zawodowego im. Stefana Żeromskiego w Świdwinie. Celem konkursu było rozwijanie rozbudzanie pomysłowości i kreatywności, kształtowanie poczucia piękna i estetyki, a także uczenie zdrowej rywalizacji. Konkurs rozstrzygany był w dwóch kategoriach: szkoły podstawowe i szkoły ponadpodstawowe. Aranżacja stołu przygotowana pod opieką p. D. Klasinskiej - Samiczak i p. A. Żukowskiej zajęła pierwsze miejsce. Naszą szkołę reprezentowały uczennice kl.8a: M. Domagała, N. Kozera i A. Biskupska.

• WARSZTATY ŚWIĄTECZNE

• 9 grudnia w zerówkach odbyły się warsztaty, podczas których dzieci wykonywały świeczki żelowe. Zajęcia zostały przeprowadzone przez Centrum Edukacji i Rozwoju EUREKA z Drawska Pomorskiego. Każde dziecko mogło stworzyć własne, niepowtarzalne dzieło.

Warsztaty sprawiły dzieciom mnóstwo radości.

Edukacja przez rękodzieło to wspaniała zabawa, ale i ćwiczenie zręczności manualnych.