W dniu 23 listopada dzieci z klas zerowych oraz kl.I - III wzięły udział w kreatywnych warsztatach. Każdy miał okazję wykonać OBRAZEK Z MCHU CHROBOTKA . Udało się nam to w s p a n i a l e!
M. Krawczyk
W dniu 23 listopada dzieci z klas zerowych oraz kl.I - III wzięły udział w kreatywnych warsztatach. Każdy miał okazję wykonać OBRAZEK Z MCHU CHROBOTKA . Udało się nam to w s p a n i a l e!
M. Krawczyk
18 listopada biblioteka gościła dzieci z klasy Ia. Pierwszaki poznały zasady korzystania z zasobów biblioteki, właściwego zachowania się w bibliotece oraz sposób wypożyczania i zwrotu książek. Było także głośne czytanie wesołych wierszyków autorstwa Małgorzaty Strzałkowskiej oraz ważny element spotkania: omówienie zasad poszanowania książek, czyli „Prośby książki”. W trakcie spotkania pierwszoklasiści otrzymali darmowe Wyprawki Czytelnicze od Instytutu Książki ( projekt realizowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Mała książka-wielki człowiek”, więcej o projekcie na stronie:
http://wielki-czlowiek.pl/pierwszoklasisci/ ).
Na zakończenie każde dziecko mogło samodzielnie wypożyczyć wybraną przez siebie pierwszą książeczkę. Na pamiątkę dołączenia do grona czytelników uczniowie otrzymali zakładkę do książki. Mamy nadzieję, że spotkanie zachęci dzieci do kolejnych wizyt w szkolnej bibliotece.
D.Ardziejewska
Księgozbiór biblioteki szkolnej został wzbogacony o nowe książki! Zakupiono niezwykle interesujące i pięknie wydane egzemplarze. Mamy nadzieję, że będą się one cieszyć ogromnym zainteresowaniem.
Zapraszamy do wypożyczania!
D.A.
Jak tylko są łupinki od orzechów, w zerówce pojawiają się myszki.
M.K.
Dzieci z klas zerowych wraz z rodzicami zbierały żołędzie i kasztany i dzięki temu zasilone zostało nasze zelówkowe konto.
DZIĘKUJEMY!
W piątek 5 XI 2022 roku uczniowie klasy VIII b spotkali się po południu w Słonowicach na ognisku klasowym . Zostało ono przygotowane przez Marcela i Dawida na terenie posesji państwa Trojanowskich. Przez kilka godzin wspólnie z wychowawcą A. Janasem klasa miała możliwość poznać się bliżej w innym środowisku i porozmawiać o różnych sprawach.
Byliśmy także nad jeziorem w Słonowicach. Uwieńczeniem spotkania było ognisko z kiełbaskami, słodyczami i napojami. Szczególne podziękowania należą się rodzicom Marcela za pomoc w organizacji spotkania.
Zgodnie z zapowiedzią, dzisiaj cała szkoła🏫 przeniosła się do krainy bajki i baśni z racji Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek.🤠👸👼🐲Działo się oj działo. W imprezę zaangażowali się zarówno uczniowie, jak i dyrekcja nauczyciele oraz pracownicy szkoły.
Na korytarzach można było spotkać księżniczki, elfy, pomysłowością zachwycali: kowboje, Czerwone Kapturki, Myszki Miki, Minnie, Spiderman,Cruella De Mon, Kopciuszek, Pippi, wilki, duchy, Pokemony, Bob Budowniczy, Pocahontas. Na dolnym korytarzu, tuż przy klasie 3a powstała wioska smerfów🍄. Odwiedził nas także Harry Potter, Strażak Sam 👩🚒🚒 oraz niezliczona plejada postaci należących do klasyki baśni, bajek oraz z filmów Walta Disneya.W naszej szkole jest naprawdę super!!!!
W marcu 1945 roku w naszej okolicy toczyły się walki o wyzwolenie Pomorza.
Na terenie naszej gminy znajdują się trzy pomniki poświęcone bohaterskim polskim żołnierzom biorącym udział w operacjach wojskowych 1945 roku.
Znajdują się one w Więcławiu, Karsiborze i Przyrzeczu.
Uczniowie klasy VIIIb ze swoim wychowawcą A. Janasem odbyli lekcję „patriotyzmu na roboczo”. Przez kilka godzin porządkowali tereny wokół wszystkich pomników. Zapoznali się z informacją o walkach okresu II wojny światowej. Zapalili znicze, które zostały zebrane w szkole w ramach działalności koła wolontariatu „Brygada dobroczyńców”. Uczniowie mieli także okazję poznać dużą część gminy Brzeżno, której większość nigdy nie widziała. Dziękujemy gminie Brzeżno za udostępnienie autokaru. W trakcie wyjazdu połączyliśmy wiedzę historyczną, elementy patriotyczne, szacunek dla potomnych i wychowanie przez pracę.
A . Janas
Z przyjemnością informujemy, że 26.10.2022r. nasza szkoła wzięła udział w akcji czytelniczej realizowanej w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej Cała Polska Czyta Dzieciom. Celem akcji jest:
- promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży;
- integracja środowiska lokalnego;
- pokazanie uczniom, że czytanie jest ciekawe;
- wzmocnienie współpracy szkół polskich za granicą;
- zachęcenie uczniów do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu.
Tego dnia 238 osób – uczniowie, nauczyciele i pracownicy administracji i obsługi szkoły - włączyło się w akcję czytania. A książki dostępne były w zorganizowanych w różnych częściach szkoły STREFACH CZYTANIA i poprzez MOBILNĄ BIBLIOTEKĘ, czyli noszone w koszykach i wypożyczane przez uczniów. Przedsięwzięcie przyniosło bardzo pozytywny odzew wśród dzieci i młodzieży, bo czytano wszędzie. Najmłodszym uczniom i przedszkolakom głośno czytali wychowawcy.
Wszystkim, którzy czytali dziękujemy za udział w III Międzynarodowej edycji VII Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w czytaniu na przerwie.
Podziękowania dla uczniów zaangażowanych w pomoc w przeprowadzeniu szkolnej akcji czytania: Nikoli Nowakowskiej i Oliwii Rajeckiej z kl.3a oraz uczniom z kl.5a: Nikoli Bieniek, Izabeli Trojanowskiej, Amelii Rewińskiej, Nikodema Lipińskiego, Sebastiana Jarosza i Mikołaja Oleszkiewicza.
Koordynator: Danuta Ardziejewska
Nie każda szkoła ma swój peron z ekspresowym pociągiem i dobrze, bo wtedy nie byłaby prawdziwa. Szkoła nie musi być magiczna, ale może być COOL! Właśnie jest taka nasza szkoła.
We wrześniu uczniowie naszej szkoły przystąpili do II etapu konkursu #CoolSchool Kilometry Kreatywności organizowanego przez CoolPack, w którym musieli wykazać się ciekawymi pomysłami na pokolorowanie rolki papieru, nadesłanej od organizatora. Uczniowie klas 4-8 w ciągu jednej przerwy musieli wypełnić pustą rolkę papieru , tak aby była ciekawa i oryginalna. Wszystkie zmagania zostały zmontowane w formie krótkiego filmiku ( zadanie konkursowe ) i przesłane do organizatora. No i się udało !!! Znaleźliśmy się wśród zwycięzców. Główną nagrodą, którą już otrzymaliśmy jest Szafa Kreatywności Colorino. Z pewnością będzie nam dobrze służyć i przyczyni się do powstawania kolejnych ciekawych i oryginalnych projektów.
19.10.2022r. uczniowie klasy 1a spotkali się na Święcie Pieczonego Ziemniaka🥔 W tym dniu uczniowie odwiedzili jesienny las 🌲🌳🍄🌰🐗🐿️gdzie obserwowali zmiany zachodzące w przyrodzie jesienią🍁🍂. Główną atrakcją dnia, po długim spacerze było pieczenie kiełbasek 🌭i ziemniaków 🥔w ognisku🔥. Spotkanie upłynęło w miłej i radosnej atmosferze.
Jak zatrzymać niebezpieczne zmiany klimatu? Na czym polega technologia jądrowa? Czy elektrownie jądrowe są bezpieczne? A może interesujesz się historią Czarnobyla i Fukushimy? Chcesz poznać historię życia Marii Skłodowskiej-Curie - pierwszej kobiety na świcie, która otrzymała Nagrodę Nobla? Odpowiedzi na te pytania możesz znaleźć w najnowszych książkach, które trafiły do szkolnej biblioteki, a zostały podarowane przez Ministerstwo Klimatu i Środowiska. Zapraszamy!
D.Ardziejewska
18.10.2022r. zorganizowano w naszej szkole kurs z zakresu udzielania pierwszej pomocy🆘🤕Ddla uczniów klas pierwszych, drugich i trzecich – prowadzony przez pana Szymona Mikołajczyka oraz chłopców z MOW w Rzepczynie. Poprzez bardzo ciekawe metody pracy wszyscy mogli nauczyć się udzielania i wzywania pomocy. W czasie szkolenia uczniowie mieli okazję poćwiczyć na fantomie ustalony schemat udzielania pierwszej pomocy. Uczniowie dzięki takim zajęciom, uczą się odpowiedniego zachowania w obliczu wypadku, potrafią wezwać prawidłowo pomoc przez telefon oraz wykonać najprostsze czynności przy osobie poszkodowanej. Dzieci uczą się odpowiedzialności za siebie i innych.Dziękujemy serdecznie za wspaniałą lekcję 🥰
„Zbieramy owoce, zrywamy owoce. Zerwę Ci jabłuszko, jak tylko podskoczę…”
17 października 2022 roku w naszej szkole odbyły się bardzo ciekawe zajęcia z fizyki w ramach projektu „Zorganizowanie i przeprowadzenie lekcji o energetyce i energii jądrowej w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych”. Projekt realizowany był dla Ministerstwa Klimatu i Środowiska – edycja 2022 przez Fundację Instytut Zrównoważonej Energetyki. Lekcje dla uczniów klas VII i VIII poprowadziła Pani Anna Talarowska. Uczniowie z ogromnym zainteresowaniem uczestniczyli w zajęciach, podczas których dowiedzieli się o wadach i zaletach technologii wytwarzania energii elektrycznej głównie przez elektrownie jądrowe. Zajęcia przebiegły w niezwykle naukowej atmosferze.
Powered by aSc EduPage