• Wiosenne kanapki

• Uczniowie klasy 1b na początku marca wybrały się z doniczkami w teren i posadziły cebulki na szczypior. Doniczki postawiliśmy na parapecie w klasie. Zapach szczypiorku zachęcił nas do sporządzenia wiosennych kanapek .

• Finał akcji "Wszystkie kolory świata"

• 21 marca odbyła się licytacja zrobionych przez uczniów i rodziców laleczek w ramach akcji UNICEF „ Wszystkie Kolory Świata”. Łącznie zlicytowano 23 laleczki za kwotę 1020 złotych. Dziękujemy wszystkim za udział w akcji, zebrane pieniądze przeznaczone zostaną na szczepienia dzieci w krajach Afryki.

• Fotorelacja z Dnia Wiosny

• 21 marca tradycyjnie obchodzimy Święto Wiosny. W tym roku program był bogaty. Zaczęliśmy od występów wokalno- tanecznych wszystkich oddziałów (od 0 do ... . Wielkim zaskoczeniem, niezwykle pozytywnym był występ dziewczynek z klasy 5 b, które ułożyły same układ do ludowej piosenki "W moim ogródeczku". Wszystkim podobał się też występ klasy 7 a i Hani Kopeć. W niektórych tańcach uczniowie "pomagali sobie", wylegając tłumnie na środek sali. Tę część zakończyło wyzwanie rzucone starszakom przez maluchy i wspólnie bawili się do "Ram sam sam". Potem przyszedł czas na finał akcji Unicef "Wszystkie kolory świata". Laleczki wykonane przez naszych uczniów i ich rodziców zostały zlicytowane, a dochód z ich sprzedaży zasili fundusz na zakup szczepionek dla dzieci w Afryce.

W trzeciej części odbyły się zawody. Klasy rywalizowały nie tylko sportowo, ale także wykazywały się wiedzą na temat segregacji śmieci oraz kreatywnie wykorzystywały rzeczy przeznaczone do recyklingu, tworząc naprawdę fajne ozdoby. Tego dnia wszyscy zalożyli ponadto kolorowe skarpetki, by zaznaczyć swoją solidarność z osobami z zespołem Downa. Dzień Wiosny należy uznać za udany, udało się zaangażować w jego realizację cała społeczność uczniowską i myślę, że wszyscy się dobrze bawili.

• Poezja religijna

• Za nami kolejna edycja szkolnego konkursu poezji religijnej. 23 marca w bibliotece odbyły się prezentacje wierszy o tematyce religijnej. Chęć udziału w konkursie zgłosiło 27 uczniów. Przesłuchania recytatorów zostały podzielone na dwie grupy: uczestnicy z klas I-III i IV-VIII. Komisja w składzie: przewodnicząca –pani dyrektor, Marzenna Janas oraz członkowie- pani Maria Łagutko- emerytowana kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej w Brzeżnie i pani Danuta Ardziejewska- nauczyciel bibliotekarz, postanowiła o przyznaniu nagród:

w kategorii klas I-III

I miejsce  Katarzyna Ciemior , kl.Ia

II miejsce  Malwina Michna , kl.IIa

III miejsce  Hanna Kopeć , kl.Ib

w kategorii klas IV-VIII

I miejsce ex aequo Aleksandra Cybul, kl.Vb i Robert Zborowski, kl.VIIIa

II miejsce  Sebastian Jarosz, kl.IVa

Gratulujemy!

Wszyscy uczestnicy otrzymali słodki poczęstunek, a nagrody i dyplomy zostaną wręczone w czasie apelu.

Organizatorzy: H.Stapurewicz i D.Ardziejewska

• „Stachy – międzyszkolne potyczki matematyczne”

• Marzec to miesiąc matematyczny. Obchodzimy Dzień Matematyki oraz Święto liczby Pi. Jest to idealna chwila na różnego rodzaju konkursy popularyzujące królowa nauk. Z tej własnie okazji Czworo uczniów klasy 8b wzięło udział w kolejnej edycji konkursu „Stachy – międzyszkolne potyczki matematyczne” organizowanym przez Zespół Szkół w Połczynie-Zdroju oraz nauczycielkę matematyki Joannę Tokarską. Był to konkurs online. Amelia, Martyna, Małgosia i Paweł przez 60 minut rozwiązywali zadania umieszczone na platformie QUIZIZZ. Dzięki uczestnictwie w tego typu konkursach nasi uczniowie rozwijają uzdolnienia i zainteresowania matematyczne, doskonalą też umiejętności logicznego i twórczego myślenia. Jest to idealny trening przed majowym egzaminem 8-klasisty!

Jolanta Parnak

• Zbiórka żywności dla Ukrainy

• W naszej szkole odbyła się ekspresowa zbiórka żywności dla dzieci pozostałych w Ukrainie oraz dla walczących na froncie. Mieliśmy na to tylko dwa dni!!! Okazało się, że odzew był naprawdę duży. Bardzo dziękujemy dzieciom, ich rodzicom oraz pracownikom szkoły. Na szczególną pochwałę zasługuje klasa 5 a, w której najwięcej uczniów zaangażowało się w te zbiórkę.

• Podsumowanie semestru

• Dzisiaj, 03.03.2022 r. odbył się apel wychowawczy dla klas I-III oraz IV-VIII.

Apel miał charakter bardzo wyjątkowy. Uczniowie ubrani w akcenty niebieskie i żółte jednoczyli się z Ukrainą. Uczniowie przygotowali plakaty pt."WSPIERAMY UKRAINĘ".

W drugiej części apelu zostały omówione wyniki w nauczaniu, jakie poszczególne klasy osiągnęły w pierwszym półroczu, podsumowana zastała sytuacja wychowawcza. Ważnym punktem apelu było wyróżnienie uczniów, którzy uzyskali najwyższą średnią dydaktyczną. Zostali oni nagrodzeni zasłużonymi brawami.

A.Żukowska