• Kolejny sukces naszego ucznia

• Pod koniec października 2021r. Zachodniopomorski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Szczecinie zaprosił młodzież klas 7 i 8 zterenu Powiatowych Stacji Sanitarno -  Epidemiologicznych w: Białogardzie,Koszalinie, Sławnie, Szczecinie, Świdwinie do

wzięcia udziału wkonkursie „Nie puszczaj pary z ust!” - IV edycja.Tematyka konkursu była związana z obchodami

Światowego Dnia Rzucania Palenia, który przypada w trzeci czwartek listopada, ze szczególnym

uwzględnieniem treści dotyczących:

-   profilaktyki używania nowoczesnych wyrobów zawierającychnikotynę (e-papierosów),

-   sposobów rzucania palenia,

-   wpływu palenia epapierosów na zdrowie człowieka, w tym biernegopalenia,

-   profilaktyki chorób spowodowanych paleniem,

-   zdrowego stylu życia bez używek,

-   sposobów radzenia sobie z biernym paleniem.

Zadaniem uczestników konkursu było wykonanie kalendarza motywacyjnego

na rok  2022, zawierającego graficzne przedstawienie tematykinikotynizmu,

w szczególności

epapierosów oraz motywów, sposobów narzucenie palenia. Z naszej szkoły taki

kalendarz wykonał uczeń klasy7a - Julian Kobus i zajął III miejsce. Jego pracę, a

także innenagrodzone można obejrzeć na stronie Wojewódzkiej Stacji

Sanitarno-Epidemiologicznej w Szczecinie.

O zajęciu przez naszego ucznia tak wysokiego miejsca wiedzieliśmy jużw styczniu.

Jednak w związku z panującą sytuacją w kraju nagrodazostała wręczona 21 kwietnia.

Do naszej szkoły specjalnie przybyła dyrektor

Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Świdwinie pani mgr Dorota Filip i wręczyła Julianowi dyplom oraz nagrody rzeczowe. Gratulacje złożyła również

pani dyrektor Marzenna Janas i zachęciła pozostałych uczniów do udziału w różnorodnych konkursach.

• Jesteśmy EKO

• Jak dbać o naturę i żyć ekologicznie- działania najmłodszych w ogólnopolskich  programach edukacyjnych: KUBUSIOWI PRZYJACIELE NATURY ORAZ PROGRAMIE Z PANDĄ uwieńczone certyfikatem i dyplomami.

KOORDYNATOR PROGRAMÓW

Małgorzata Krawczyk wraz z Pauliną Janczewską.

• Powiatowe zawody w biegach przełajowych i piłce nożnej

• Uczniowie PSP Brzeżno w dniu 11.04.2022r. brali udział w powiatowych zawodach sportowych i zajęli:
            1 miejsce Drużynowe Biegi Przełajowe  Dziewcząt i Chłopców -Igrzyska Dzieci - rocznik 2011,
            2 miejsce Drużynowe Biegi Przełajowe  Dziewcząt i Chłopców -Igrzyska Dzieci - rocznik 2009-10  oraz

1 miejsce Powiatowy Turniej w Piłce Nożnej Dziewcząt - Igrzyska Młodzieży Szkolnej.

T.Tatys

• „Święta wielkanocne z jajkiem i zającem, słoneczne, pachnące święta wielkanocne…”

•       W ostatnim dniu nauki przed przerwą wielkanocną wszyscy uczniowie, dyrekcja i pracownicy szkoły, zaproszeni goście oraz rodzice uczestniczyli w apelu z okazji zbliżających się świąt. Przygotowany on został przez najmłodsze dzieci w naszej szkole, czyli przedszkolaki z grup 0a i 0b, oczywiście pod czujnym okiem swoich wychowawczyń. Niezwykle barwne, piękne wielkanocne dekoracje, wesoły śpiew, scenki z kurczaczkami, zajączkami i pisankami w roli głównej – wszystko to sprawiło, że zgromadzeni oglądali występ z zaciekawieniem i na zakończenie nagrodzili występujących gromkimi brawami. Spotkanie wielkanocne było też okazją do wręczenia nagród za udział w konkursie poezji religijnej oraz matematycznym.

D.A.

• Zerówki w Kołobrzegu

• Poranna słodkość (DZIEŃ CZEKOLADY) w pijalni czekolady, potem spacer na molo i brzegiem morza,  bo pogoda przecudna, podziwianie modeli w Muzeum Statków i przeszalona zabawa w PIOTRUSIU. Tylko jeden minus tej wyprawy-latarnia morska w remoncie.

• Finał projektu UNICEF „Wszystkie kolory świata”

• 21 marca podczas obchodów Dnia Wiosny zakończyliśmy tegoroczną edycję programu UNICEF. Przeprowadzona została licytacja laleczek wykonanych przez naszych uczniów i ich rodziców. Każda miała swoje imię i cechy charakterystyczne dla kraju, jaki reprezentowała.

Od wielu lat jako szkoła angażujemy się w działania organizacji. Tym razem zbieraliśmy na szczepionki dla dzieci w Afryce.

• Dzień Wiosny

• 21 marca tradycyjnie obchodzimy Święto Wiosny. W tym roku program był bogaty. Zaczęliśmy od występów wokalno- tanecznych wszystkich oddziałów (0-VIII). Wielkim zaskoczeniem, niezwykle pozytywnym był występ dziewczynek z klasy 5 b, które ułożyły same układ do ludowej piosenki "W moim ogródeczku". Wszystkim podobał się też hip-hopowy występ klasy 7 a i przypominający układ gimnastyczny Hani Kopeć W niektórych tańcach uczniowie "pomagali sobie", wylegając tłumnie na środek sali. Tę część zakończyło wyzwanie rzucone przez młodsze klasy „starszakom” i wspólne odtańczenie „Ram sam sam”. Kolejnym punktem programu był turniej sportowo - ekologiczny. Uczestnicy wykazywali się znajomością segregacji śmieci, ich kreatywnym wykorzystaniem oraz umiejętnościami sportowymi.

• Zerówki w kinie

• Gdy wielkanocna magia znika- pomóc może tylko zgrana zajęcza paczka! Animacja, która  udowadnia, że przyjaźń ma wielką moc, a lisa nie należy osądzać po jego kicie.

AJAJAJ, CO ZA KOMEDIA!

POLECAMY!

• Dzień Książki dla Dzieci

• Z okazji Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci obchodzonego w dniu 02 kwietnia, w piątek do biblioteki zaproszone zostały dzieci z klas I-III. Przygotowana dla nich została projekcja filmiku „Jak powstaje książka?”( film udostępniony przez Księgarnię Dwie Siostry), wystawka najładniej wydanych książek, a na zakończenie czytanie krótkiego opowiadania zaprezentowane online przez znaną aktorkę Paulinę Holtz. Poza rozmowami o powstawaniu książki, były żarty i piosenki. To były bardzo miłe spotkania.