• Wycieczka do Warszawy

• W dniach 18 -22 V 2022r. ponad 40 uczniów ze SP  w Brzeżnie wzięło udział w wycieczce do naszej stolicy – Warszawy. Wyjazd został zaplanowany i przeprowadzony przez nauczyciela historii i opiekuna SKKT w szkole A.Janasa . Był to naszkolejny pobyt w największym mieście naszego kraju na przestrzeni ostatnich lat . Przez cztery dni mieliśmy możliwość poznania wielu miejsc związanych z historią  , przyrodą , kulturą oraz gospodarką Polski  .

Pobyt rozpoczęliśmy od zwiedzenia Stadionu Narodowego oraz przejścia mostem Poniatowskiego nad Wisłą . W kolejnych dniach byliśmy w Muzeum Żydów Polin , Centrum Nauki Kopernik i pobliskim Planetarium , Ogrodach  nad Biblioteką Uniwersytecką , Łazienkach , Wilanowie . Widzieliśmy  wiele pomników związanych z wydarzeniami i postaciami z naszej historii . Byliśmy na Starym Mieście , przy Grobie Nieznanego Żołnierza , Bulwarach nad Wisłą .

Spacerowaliśmy najważniejszymi ulicami miasta , widzieliśmy nowoczesne budowle . Wielką atrakcje był przejazd metrem oraz wieczorny pokaz multimedialny w rejonie Zamku Królewskiego i Wisły . Sporym przeżyciem był spacer po dzielnicy Praga oraz pierwszy pobyt w tak dużej grupie i poznanie wielu nowych zachowań,a szczególnie specyfiki wielkiej metropolii .

Poza głównym organizatorem A . Janasem opiekunami byli I.D . Smolarek, J. Parnak i M. Janas. Dziękujemy także naszemu przewodnikowi po mieście Panu Włodkowi i sympatycznym kierowcom PKS Złocieniec Panom Grzesiowi i Jackowi .

• Spotkanie ze szkolną pielęgniarką

• 20.05.2022 w klasie 1a i 1b  odbyło się spotkanie z panią Ewą - naszą szkolna Pielęgniarką na temat higieny jamy ustnej.🦷👩‍⚕️ Dowiedzieliśmy się, co szkodzi zębom, jak się odżywiać, żeby były zdrowe i bez próchnicy. Pani Ewa przypomniała nam też jak prawidłowo  myć zęby.Temat pogadanki zainspirował do zadawania wielu pytań ❓❔❓❔❓.Z pewnością wszyscy będziemy pamiętać, jak ważny jest piękny i ZDROWY uśmiech🦷🦷🦷😁🥰🤗

• Sukces naszych wędkarzy

• Uczniowie naszej szkoły, rodzeństwo: Adam, Karolina i Basia Rzepkowscy zajęli II miejsce w I DRUŻYNOWYCH MISTRZOSTWACH SZKÓŁ PODSTAWOWYCH OKREGU KOSZALIŃSKIEGO W WĘDKARSTWIE 🎣🐟 SPŁAWIKOWYM. Jesteśmy bardzo dumni. Serdecznie gratulujemy🥈i życzymy dalszych sukcesów.

• Święto Patrona

• 13 lat temu, 15 maja nasza szkoła zyskała patrona w osobie Kard. Ignacego Jeża. Z dumą prezentowaliśmy nasz sztandar z zawołaniem "Veni ignem mittere". Zmieniły się jednak realia, szkoła od 5 lat nosi nazwę "Publicznej Szkoły Podstawowej" i nasz sztandar stracił aktualność. Kolejna rocznica nadania imienia stała się więc dobrym momentem, by podarować szkole nowy sztandar. W tej ważnej uroczystości towarzyszyli nam zaproszeni goście, reprezentujący samorząd terytorialny oraz darczyńcy. To właśnie ci ostatni przyczynili się bezpośrednio do sfinansowania sztandaru, za co gorąco w imieniu społeczności uczniowskiej i pracowników podziękowała im pani dyrektor M. Janas.

• DBAMY O HIGIENĘ JAMY USTNEJ Z CZYŚCIOCHOWĄ AKADEMIĄ

• Tajemnicę pięknego uśmiechu  zdradziła nam nasza szkolna pielęgniarka, pani Ewa. Natomiast książeczki JORDAN z zabawami i historiami, które otrzymaliśmy od CZYŚCIOCHOWEJ AKADEMII, utwierdzą nas w przekonaniu, ŻE MYCIE ZĘBÓW TO CZYSTA FRAJDA!

Zerówiaczki z "CZYŚCIOCHOWEJ PACZKI"

• Obserwacje przyrodnicze

• Klasa 4a założyła na lekcji przyrody hodowle roślin doniczkowych, by prowadzić obserwacje.  Uczniowie wiedzą, że obserwacja to najlepszy sposób poznawania otaczającej nas przyrody. Każdy uczeń przyniósł sadzonkę dowolnej rośliny doniczkowej, wyszukał jej nazwę, wymagania dotyczące rodzaju gleby, ilości światła i zapotrzebowanie na wodę. Następnie własnoręcznie zasadził roślinę. Na tabliczce wpisał konieczne informacje. W zeszycie założył tabelę/dzienniczek obserwacji, w którym zapisywał swoje spostrzeżenia. Uczniowie za systematyczność swoich obserwacji prowadzonych od listopada 2021 r. do maja 2020 r. otrzymali właśnie stopnie z przyrody.

• DZIEŃ POLSKIEJ NIEZAPOMINAJKI

• 15 maja przypada to ekologiczne święto, toteż zerówki zorganizowały happening, aby zaakcentować, że pamiętamy o naszej pięknej przyrodzie i należycie o nią dbamy.