Bilet powrotny do biblioteki
Nowy Rok 2021 z imPETem!
Nowy Rok to czas noworocznych postanowień. Miecia marzy o tym, by wszystkie puste butelki PET mogły trafić do sortowni i zakładu przetwarzania. Dzięki temu w przyszłości powstaną z nich nowe rzeczy. Jak Ty możesz jej pomóc?
Przygotuj swoje Eko-postanowienie i zapisz je na kartce dużymi literami. Kartkę dostarcz do p. Smolarek, najpóźniej do końca stycznia.
L.Ł.S
Ferie z poradnią
W okresie ferii zimowych Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Świdwinie przygotowała dla dzieci i młodzieży kilka propozycji. Zachęcamy do korzystania z naszych usług. Ze względu na konieczność zachowania reżimu sanitarnego oraz odpowiedniego dystansu prosimy o wcześniejsze zgłoszenie uczestnictwa pod numerem tel. 94-36-523-30.
Informujemy również, że pod tym samym numerem telefonu można uzyskać wsparcie pracowników merytorycznych (psychologów, pedagogów) od poniedziałku do piątku w godzinach
od 800 – 1500. Ponadto pod numerem 800 080 222 funkcjonuje całodobowa bezpłatna infolinia, gdzie dyżurują specjaliści udzielający pomocy psychologiczno-pedagogicznej.
II tydzień ferii (11-15.01. 2021r):
poniedziałek
- 10.30 -11.30 - zajęcia psychoedukacyjne dla uczniów kl. VII-VIII i szkół ponadpodstawowych - "Jak radzić sobie z negatywnymi emocjami",
- 10.00 - 12.00 - zajęcia psychoedukacyjne dla uczniów kl. IV-VIII - "Popraw sobie nastrój",
- 10.00 - 12.00 - spotkanie z doradcą zawodowym - indywidualne badanie predyspozycji zawodowych dla uczniów kl. VII-VIII - "Zawodowe drogowskazy",
- 11.00 - 13.00 - zajęcia psychoedukacyjne dla uczniów kl. IV-VIII "Gry i zabawy ortograficzne",
- 11.00 - 13.00 - zajęcia dla uczniów kl. I-III kształtnego pisania (ćwiczenia motoryki ręki piszącej, utrwalanie prawidłowego uchwytu narzędzia pisarskiego, poprawa poziomu graficznego pisma),
- 12.00 -17.00- terapia logopedyczna,
- 12.00-14.00 - gry planszowe dla uczniów kl. I-IV - "Ciekawie bez telewizora";
wtorek:
- 9.00 - 11.00- gry i zabawy rozwijające myślenie dla uczniów szkół podstawowych -
"Co dzień mądrzejsze",
- 10.00 -12.00 - spotkanie z doradcą zawodowym - indywidualne badanie predyspozycji zawodowych dla uczniów kl. VII-VIII - "Zawodowe drogowskazy",
- 11.00-16.00 - terapia logopedyczna,
- 12.00 - 14.30 - zajęcia kreatywne dla uczniów w wieku 7-12 lat, podczas których uczestnicy wykonają niepowtarzalne upominki dla Babci i Dziadka, zakładki do książek itp.)
- 13.00-15.00 - zajęcia ogólnorozwojowe dla uczniów kl. I-III,
środa:
- 9.00 -12.00 - psychoterapia,
- 10.00 -12.00 - spotkanie z doradcą zawodowym - indywidualne badanie predyspozycji zawodowych dla uczniów kl. VII-VIII - "Zawodowe drogowskazy",
- 12.00 - 14.30 - gry przygodowe, zręcznościowo-ruchowe, pobudzające wyobraźnię i wiele innych dla uczniów w wieku 7- 12 lat - „Rusz główką nie tylko nad planszówką”,
- 11.00-16.00 - konsultacje logopedyczne,
czwartek:
- 9.00 - 12.00 - gry przygodowe, zręcznościowo-ruchowe, pobudzające wyobraźnię i wiele innych dla uczniów w wieku 7- 12 lat - „Rusz główką nie tylko nad planszówką”,
- 9.00-11.00- zajęcia wspierające dla uczniów kl. VII-VIII i szkół ponadpodstawowych z problemami emocjonalnymi,
- 11.00 - 16.00 - terapia logopedyczna,
- 14.00 - 15.00 - zajęcia dla uczniów kl. VI-VIII z dysleksją "Łamisłówka";
piątek:
- 10.00 - 12.00 - zajęcia plastyczne dla uczniów kl. I-III - "Przygotowanie do karnawału" - wykonanie karnawałowego przebrania,
- 10.00 - 12.00 - terapia biofeedback (konieczne zaświadczenie od lekarza neurologa o braku przeciwskazań),
- 10.30 -12.30 - indywidualne porady i konsultacje,
- 13.00 -15.00 - psychoterapia.
ZAPRASZAMY
Życzenia od Świętego Mikołaja
Plastyczne sukcesy przedszkolaków
Zerówiaki pod kierunkiem pani Małgorzaty Krawczyk wzięły udział w Ogólnopolskim konkursie Plastycznym „Barwy lasu” zorganizowanym przez miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Kaliszu Pomorskim. Spośród 254 nadesłanych prac plastycznych komisja konkursowa wyłoniła te zwycięskie i wśród laureatów w kategorii Oddziały Przedszkolne – kl.0 (6 lat) znalazły się dzieci z Publicznej Szkoły Podstawowej w Brzeżnie:
II miejsce – Nadia Adamkowicz
Wyróżnienie – Igor Sadowski
GRATULUJEMY!!!
Wystawę prac można oglądać do 31 grudnia 2020 na stronie internetowej: WWW.kultura-kaliszpom.com
(zps)
Dzień Ryby
*Czym oddychają ryby?
*Tradycyjna ryba wigilijna to: .....
*Które ryby można hodować w akwarium?
Na takie i inne zagadnienia szukaliśmy odpowiedzi w oddziale przedszkolnym w DNIU RYBY. Była też u nas złota rybka (może spełni komuś marzenia), a nawet "pływały" poruszające się rybki z papieru, ale te wykonane zostały przez dzieci.
M.K. , A.H.
1
Bezpieczne ferie
Ferie tuż tuż - przesyłam Wam kochani przepis na udane i bezpieczne ferieWrzuć do garnka rozsądku troszeczkęI już nie wejdziesz na zamarzniętą rzeczkę.Gdy wyobraźni trzy łyżeczki odliczysz,Ominiesz górki w pobliżu stawów i ulicy.Dodając kubek rozwagi i miodu,Nie przypniesz sanek do samochodu.Wszystko przyprawisz szczyptą uwagiNie rzucisz bezmyślnie śnieżką w twarz Agi.Gdy czasami zostajesz sam w swoim domu,Obojętnie jak się przedstawia-nie otwieraj nikomu.Przepis wspaniały, zachowaj go w głowie;Bawiąc się świetnie, zachowasz życie i zdrowie!
A.Ż.
WARTO CZYTAĆ – BIBLIOTEKA SZKOLNA POLECA
„Czytanie książek to najlepsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła.” Wisława Szymborska
Drodzy Uczniowie, zbliżają się Święta i czas na odpoczynek od zdalnego nauczania. Zachęcam Was do relaksu w ciszy i skupieniu z książką w ręku. Czytajcie i rozwijajcie się, bo książka to chyba najlepsza rzecz na świecie, która pozwala uciec od obowiązków zapewniając spokojniejszy dzień, wieczór i noc…
Poniżej garść korzyści płynących z czytania:
1. Wzbogacenie słownictwa
2. Nauka poprzez zabawę
3. Rozwijanie wyobraźni
4. Redukcja stresu
5. Garść inspiracji
6. Rozwijanie wrażliwości
7. Poprawa pisania ortografii i interpunkcji8. Kształtowanie osobowości
9.Poprawa skupienia i koncentracji
10. Poprawa pamięci
11.Poszerzenie wiedzy
i adresy stron internetowych z propozycjami literatury, po którą zawsze warto sięgnąć:
https://calapolskaczytadzieciom.com
http://www.rodzinneczytanie.com
WWW.wolnelektury.pl
https://miastodzieci.pl/bajki/slimaczek-wedrowniczek-czyta-tomasz-knapik/https://miastodzieci.pl/bajki/bajka-o-zlosci-i-spokoju-edukacyjna-bajka-o-emocjach/
https://miastodzieci.pl/bajki/magiczne-buty-bajka-do-czytania-i-sluchania/
Bajki dla najmłodszych do posłuchania - znane i lubiane bajki w wykonaniu znakomitych aktorów:
https://miastodzieci.pl/bajki/dlugie-pietnascie-minut posluchaj-bajki-czyta-anna-seniuk/
https://miastodzieci.pl/bajki/piekny-kwiat-bajki-posluchaj-bajki-czyta-anna-dymna/
https://miastodzieci.pl/bajki/bajka-o-drzewie-czyta-wiktor-zborowski/
https://miastodzieci.pl/bajki/nowe-szaty-cesarza-posluchaj-basni-czyta-jerzy-stuhr/
D.Ardziejewska
Idą święta ...
Dzieci z kl.O "b" bardzo, bardzo mocno się starały, aby ich prace tak przecudnie wyglądały. Brawo!
M.K.
11
Bezpieczeństwo na drodze
Dzieci uczestniczą w ruchu drogowym praktycznie od urodzenia. Już od najmłodszych lat należy przygotować je do bezpiecznego zachowania się, tak aby unikały zagrożenia i nie powodowały ich swoim zachowaniem. Należy zawsze pamiętać, że są one jedną z najbardziej zagrożonych grup uczestników ruchu drogowego. Zapewnienie im bezpieczeństwa możliwe jest tylko przy wspólnym działaniu rodziców, szkoły i policji.Wielkimi krokami zbliżają się święta i ferie. Pamiętajmy o naszym bezpieczeństwie. Poniżej wysyłam wam link do filmiku, który przypomni nam wszystkim o bezpiecznym zachowaniu się na drodze.
https://www.youtube.com/watch?v=Rrnzj3tkaVo
Pozdrawiam pedagog szkolny Angelika Żukowska
Pierniczki z masy solnej w klasie 3a
Zdalna edukacja pozwala na wiele różnorodnych działań. Dziś robiliśmy masę solną i wycinaliśmy foremkami pierniki, które po wypieczeniu i ozdobieniu mogą zawisnąć na choince, albo możemy nimi kogoś obdarować. Upominek własnoręcznie zrobiony ma większą wartość. Zanim podjęliśmy pracę udostępniłam dzieciom filmik instruktażowy na YouTube.
20
Dziecięcy telefon zaufania
W trosce o dobro dzieci Rzecznik Praw Dziecka zainicjował przedsięwzięcie stanowiące jedną z możliwości odpowiedzi na potrzeby dzieci i młodzieży zmagających się z kryzysem psychicznym: całodobowy Dziecięcy Telefon Zaufania – 800 12 12 12, dedykowany młodym ludziom czat internetowy, prowadzony przez profesjonalnych psychologów. Podejmując kontakt za pośrednictwem tych dwóch kanałów komunikacji, dziecko może: uzyskać natychmiastowe wsparcie, podzielić się swoimi przeżyciami, wspólnie ze wspierającą osobą dorosłą zastanowić się nad rozwiązaniem swoich problemów.
Czasami warto sformułować inaczej zdanie.... Prawda, że brzmi lepiej?
DOBRE WIEŚCI...
Miło nam poinformować, że znależliśmy się w gronie czworga laureatów konkursu ogłoszonego przez kuratorium zachodniopomorskie na inscenizację o Janie Pawle II. Wielkie podziękowania i gratulacje dla naszych aktorów: Amelii, Kamili, Janka, Karola i Bartka z kl. 8a oraz opiekunów: Anny Pólkowskiej, Heleny Stapurewicz i Marii Łagutko.
„Z książką Ci do twarzy” – rozstrzygnięcie konkursu
W ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych w naszej szkole przeprowadzony został konkurs fotograficzny „Z książką Ci do twarzy”. Celem konkursu było:
· wizualizacja pasji czytania, miłości do książek,
· popularyzacja czytania jako formy spędzania wolnego czasu,
· upowszechnianie i popularyzacja fotografii jako dziedziny sztuki, dialogu ze światem i wyrażania emocji.
Dziękujemy za udział wszystkim uczestnikom konkursu. Komisja nie miała łatwego wyboru – wszystkie nadesłane zdjęcia doskonale reklamowały hasło konkursu! Każde wykonane w innej scenerii i ulubionym przez Was sposobie i miejscu na czytanie. Dlatego komisja w składzie Monika Dowejko – wicedyrektor, Anna Pólkowska – nauczycielka j.polskiego i Artur Ardziejewski – nauczyciel muzyki, postanowiła przyznać ex aequo I miejsce i nagrodzić wszystkie uczestniczki konkursu. A są to:
Oliwia Sowała, kl.2a
Lena Kiełczykowska, kl.4b
Maja Kopeć, kl.4b
Zofia Mańkut, kl.5a
Gratulujemy!
Osobne podziękowania kierujemy do rodziców, którzy wsparli uczniów w realizacji zadania konkursowego.
D.Ardziejewska
Wizyta Mikołaja w zerówce
4 grudnia do dzieci w zerówce przybył Mikołaj z workiem prezentów. 5–latki przygotowywały się na tę wizytę od kilku dni. Wykonały w grupach plakaty Mikołaja, wycinały, kleiły i malowały jego podobiznę, rysowały list z wymarzonym prezentem oraz uczyły się piosenki „Święty Mikołaju”, którą zaśpiewały podczas spotkania z tym ważnym gościem. Na zakończenie wizyty dzieci zatańczyły wspólnie z Mikołajem, który obiecał im prezenty na Gwiazdkę.
2
Grudniowe zadanie dla działających z impetem!
Zabawa andrzejkowa w klasie 3a
Okazało się że andrzejki online są możliwe. Dzieci z klasy 3a nie tylko przygotowały napisy, dekoracje, niektóre także się przebrały, ale zainspirowane ubiegłymi latami, miały pomysły na wróżby i zadania możliwe do zrealizowania zdalnie. Basia zaproponowała trzy kubki i wyczarowywała, co dzieci czeka w przyszłości. Alan i Sebastian, Michał i Szymon : Kim będziesz? Tu było zabawnie, bo los wskazywał różne, czasem sprzeczne zawody. Wiktoria ukryła zadania pod kolorami, a Filip miał zagadki o zawodach. Tańczyliśmy do skocznych piosenek Majki Jeżowskiej. Milusińscy, jak zwykle w przerwach pomiędzy wróżbami, a tańcami mogli się posilać przygotowanymi smakołykami. Na koniec, po imprezie dzieci otrzymały zadanie:Sporządź notatkę kronikarską z tej niecodziennej bądź, co bądź imprezy online.
11
"Przygody Mieci i imPETa"
Sześciolatki z wielką ochotą przystąpiły do akcji "Działaj z imPETem" w ramach, której przygotowały grupową pracę na konkurs pt. "Przygody Mieci i imPETa" . Dwie dziewczynki: Lenka i Amelka wykonały też prace indywidualne.
Uf, ale to było wyzwanie!
Koordynator konkursu
Małgorzata Krawczyk
Andrzejki u sześciolatków
27 listopada miało u nas miejsce magiczne spotkanie - pełne wróżb, radości i zabawy z pysznym poczęstunkiem.
Kl. 0 "b"
13
Archiwum Aktualności